Trafo AG buşing bağlantısı

zck07

Katılımcı Üye
Kafama takılan aşağıdaki soruları vakti müsait olanlar yanıtlarsa sevinirim.

1 ) Trafoların AG buşinglerine bağlantısı yapılabilecek en küçük kesitteki kablo kesiti en az kaç mm² olmalıdır? Bununla ilgili bir sınır değer belirtilmiş midir ? (Varsa yönetmelik,şartname vs. hangileridir ?)

2) Trafoların AG buşinglerine AER (alpek) kablo bağlantısı yapılabilir mi ? Kısıtlayıcı durumlar nelerdir?(Varsa yönetmelik,şartname vs. hangileridir ?)

Teşekkürler.
Konu mükerrer değildir umarım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1- Taşıma ve kısadevre akımına uygun olma-
lıdır,
2- Çıkış Al.sargılı tip değilse,özel pabuçla
( Al-Cu ! ) veya özel macun kullanılarak
bağlanmalı.

Ekli dosyalar

• Al-Cu pabuç.jpg
    Al-Cu pabuç.jpg
    158.9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
trafoyu korumasız mı çalıştırmayı düşünüyorunuz ?
Aslında öyle bir durum yok.AG koruma ve şalt ekipmanlarını trafodan uzak bir noktaya konması durumunda buşingten alpekle hattı çekmek mümkün olur mu diye düşünüyordum.O yüzden sormuştum aslında.

Sayaç ve koruma ekipmanlarının trafodan uzağa montajlanamadığını öğrendim. Koymak doğru da olmazdı zaten.

Herhangi bir yerde uygulamasını yapacağımdan değil sadece düşünürken aklıma gelen bir soru.Soru sorunca öğreniyor insan.:)

Aslında öyle bir durum yok.AG koruma ve şalt ekipmanlarını trafodan uzak bir noktaya konması durumunda buşingten alpekle hattı çekmek mümkün olur mu diye düşünüyordum.O yüzden sormuştum aslında.

Sayaç ve koruma ekipmanlarının trafodan uzağa montajlanamadığını öğrendim. Koymak doğru da olmazdı zaten.

Herhangi bir yerde uygulamasını yapacağımdan değil sadece düşünürken aklıma gelen bir soru.Soru sorunca öğreniyor insan.:)
Soru sormak güzeldir. Bazen mantıklı işler çıkar.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri