Trafik lambası

10 sn kırmızı 5 sn sarı 10 sn yeşil ardından 5 sn sarı ve 10 sn kırmızı yanacak şekilde trafik lambası kumanda ve güç deversi yardım ederseniz cok sevirnirim

Bu istediğinizin programlabilen ve 220 volt lambaları kontrol edeninini 1.5 senede yapmıştım.
siz bunu kavşak maketinde mi kullanacaksınız yokta gerçek kavşaktamı.

basit bir tane yapmışlar.

10 sn kırmızı 5 sn sarı 10 sn yeşil ardından 5 sn sarı ve 10 sn kırmızı yanacak şekilde trafik lambası kumanda ve güç deversi yardım ederseniz cok sevirnirim
Şema ve simülasyon dosyası... Simülasyonu çalıştırmak için CADE SİMU V3 programını yükleyiniz.
60460
trfk.jpg

Ekli dosyalar

• trafik.cad
    9 KB · Görüntüleme: 10
Şema ve simülasyon dosyası... Simülasyonu çalıştırmak için CADE SİMU V3 programını yükleyiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 60460Ekli dosyayı görüntüle 60460

Erhan bey,

Çiziminiz de zaman röleleri klasik tip kullanılacak ise, T2 ve T5 zaman rölelerinin normalde açık ve kapalı kontaklarını birbirinden bağımsız olarak kullanmışsınız.

Oysa pnömatik ve özel zaman röleleri hariç, klasik zaman röleleri enversör tip kontak yapısına sahiptir.

Simülasyon programında çalışıyor gözükse de, klasik zaman rölesi kullanıldığında, çizim uygulamada istenilen çalışmayı gerçekleştirmez.

Erhan bey,

Çiziminiz de zaman röleleri klasik tip kullanılacak ise, T2 ve T5 zaman rölelerinin normalde açık ve kapalı kontaklarını birbirinden bağımsız olarak kullanmışsınız.

Oysa pnömatik ve özel zaman röleleri hariç, klasik zaman röleleri enversör tip kontak yapısına sahiptir.

Simülasyon programında çalışıyor gözükse de, klasik zaman rölesi kullanıldığında, çizim uygulamada istenilen çalışmayı gerçekleştirmez.
Teşekkür ederim Mesut bey.
Gereksinim duyan, talepte bulunan arkadaşların detay konularda yeterli bilgi sahibi olduklarından varsayımla; Çizimlerde genellikle, daha çok devrenin mantığına dikkat etmeye çalışıyorum.
Dikkatli uyarı ve değerli gözlemlerinizden ötürü tekrar teşekkürler.

Devrenin editlenmiş son halidir.
tfa1.jpg

Ekli dosyalar

• trafik.cad
    10.3 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye