Toroid trafo 2x45vac 800watt yapımı için

slmss
istanbul da oturuyorsan karaköyde ARTEK tic var(2122521168) buradan istediğin ölçülerde nüve bulabilirsin gökhan.
Bana gelirsek;biliyorum ki özellikleri yazarsam yardımcı olacak kişiler vardır,ama ben kendim hesaplamak istiyorum.Sadece hesaplamak değil sormak istediğim çok şey var aslında.Yeni bi konu başlığında mı açsam acaba

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
slmss
istanbul da oturuyorsan karaköyde ARTEK tic var(2122521168) buradan istediğin ölçülerde nüve bulabilirsin gökhan.
Bana gelirsek;biliyorum ki özellikleri yazarsam yardımcı olacak kişiler vardır,ama ben kendim hesaplamak istiyorum.Sadece hesaplamak değil sormak istediğim çok şey var aslında.Yeni bi konu başlığında mı açsam acaba

şu maddi sıkıntılar olmasa daha iyi olacak gecen sene aylık 50 tl alıyordum bursluluktan bu sene vermiyorlar bi yasamı ne cıkmış yasakmış ondan bu sene işler kesat birde öss hazırlandıgım için vakit bulupta fazla ilgilenemiyom bu konularda inşallah hazirandan sonra son sürat ilgilenitrim

ben denizlidde oturuyorum verdigin adres için teşekkür ederim senin konuya baktım yazan çizen yok kardeş demekki bu konuyla ilgili fazla bilgi verecek yok yada bilgisi olan yarda yardımcı olmuyorlar onlardaa haklı nasıl para kazanacaklar degilmi aslında bilgiler paylaşıldıkca çogalır

arkadaşlar öncelikle selam

cok gec olmakla birlikte bilgi olsun diye bu konuda fikrimi belirtmek isterim.

amplifikatör beslemek için en ideali SMPS güc kaynağıdır. bunların trafolarında anahtarlama cok yuksek frekanslarda olduğu için trafo oldukça küçüktür. aayrıca amplifikatörede alt frekanslara inince artan guc talebi için buyuk kondansatorlerde kullanmanız gerekir. ama SMPS de boyle sorunlar yoktur. çunku voltaj sabittir.
bu konudea talep varsa yardımcı olabilirim.

selam arkadaşlar.
bu trafodan bende sarmak istiyorum ama gökhan arkadaşımızın dediği gibi sarımı hakkında hiçbir kaynak bulamadım.
gökhan616 arkadaşımız ne yaptı acaba konuyu acalı 1 ay falan olmuş. bi gelişme varmı acaba. eğer varsa bizimlede paylaşırsa sevinirim
herkese kolay gelsin.

selamlar.konu çok zaman önce açılmış ama ben de toroid sarımı yapmak istiyorum ama bilgi pek yok bununla ilgili internette.benim aradığım 12v griş ile 15v luk 3 adet birbirinden bağımsız trafo yapabilmek.bunun için sarım sayıları ve tel kalitesi hakkında hiçbiryerde bilgi bulamadım.yardım edebilecek var mı

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,174
Son üye
zemred

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri