Toroid kaçak akım rölesi içinden neden topraklama kablosu geçmez ?

ttarena

Üye
Troid kaçak akım rölesi içinden neden topraklama kablosu geçmez ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Troid kaçak akım rölesi içinden neden topraklama kablosu geçmez ?

troid değil, doğrusu toroid. örneğin ''toroidal akım trafosu'' gibi bi söz dizisini cümle içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

hatta sorunuzda kullandığınız ''troid'' yerine ''toprak'' kelimesini kullansanız sorunuz çok daha anlamlı olurdu.

anlamanızı kolaylaştırmak için ben size bi soru sorayım:

madem elimizde firari bi kaçak akım var bu kaçak akımın kaçtığı yer neresi?

troid değil, doğrusu toroid. örneğin ''toroidal akım trafosu'' gibi bi söz dizisini cümle içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

hatta sorunuzda kullandığınız ''troid'' yerine ''toprak'' kelimesini kullansanız sorunuz çok daha anlamlı olurdu.

soruma cevap vermeniz yeterli soru sorulmasına ihtiyacım yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bırak kaçsın baba .

Mesaj puanlarınızı attırmak için lütfen başka yer bulun mantıklı cevap arıyorum !

Mesaj puanlarınızı attırmak için lütfen başka yer bulun mantıklı cevap arıyorum !
Burada sana cevap yazan bütün arkadaşlar hatta forumun büyük kısmı bu sorunun cevabını bilmiyor aslında. Derdimiz rating yapmak . Haklisin sen .

bak işine ya geveze geveze konuşma
Evet benim ban yeme vaktim gelmiş. Toroid e troid diyecek kadar , toprak hattının toroid den niye geçmediğini bilemeyecek kadar meslek cahilisin . Birde kalkıp burada millete artislik yapıyorsun. @vecivicivokke beni de bir güzel banliyabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri