topraklama tesisatı

kenan_37

Üye
merhaba arkadaşlar 2,5 mm kesitinde bir topraklama iletkeni dairenin bütün pirizlerine yeterli gelirmi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
faz kesiti 16mm2 ve altında ise toprak kesiti faz kesiti ile aynı olmalıdır.

faz kesiti 16mm2 ve altında ise toprak kesiti faz kesiti ile aynı olmalıdır.
anlatmak istediğim2,5 mm kesitinde üç adet priz linyesi düşünelim bu linyelere ayrı ayrı 2,5 mm kesitinde toprak hattı çekmektense bir tane 2,5 mm kesitinde toprak hattı çekilse olmazmı

ben anlamadım soruyu

linye diye bahsettiğiniz aslında sortidir. her priz sortisinin topraklama hatları ayrı ayrıdır.

anlatmak istediğim2,5 mm kesitinde üç adet priz linyesi düşünelim bu linyelere ayrı ayrı 2,5 mm kesitinde toprak hattı çekmektense bir tane 2,5 mm kesitinde toprak hattı çekilse olmazmı

linyelerin de toprak hatlarıda ayrı olmalı nasıl her linyenin faz ve nötr hattı ayrı ise toprk içinde aynı şey geçerlidir

linye diye bahsettiğiniz aslında sortidir. her priz sortisinin topraklama hatları ayrı ayrıdır.

linye dağıtım kutusundan buata kadar olan kısımdır
sorti ise buattan priz veya anahtar yada lambaya kadar olan kısmıdır ikisi aynı şey değildir

Moderatör tarafında düzenlendi:

sormuş olduğunuz soruyu nasıl 1 adet toprak hattı yapacaksınız tarif edermisiniz ?

prizden prize geçiş hat ile 1 adet kablo tüm prizlere topraklama atlama mı ?
veya yan yan grup priz mi yapmak istiyorsunuz ?

ben anlamadım soruyu

ben anlamadım soruyu

Son düzenleme:
ben anlamadım soruyu
şöyle anlatayım mutfakta örneğin çamaşır makinası için bulaşık makinası için ve fırın için üç ayrı linye olsun bu linyelerden bir tanesini 3x 2,5 kablo çekip diğer linyelere 2x2,5 çeksek toprağı buatta üç pirize dağıtsak

şöyle anlatayım mutfakta örneğin çamaşır makinası için bulaşık makinası için ve fırın için üç ayrı linye olsun bu linyelerden bir tanesini 3x 2,5 kablo çekip diğer linyelere 2x2,5 çeksek toprağı buatta üç pirize dağıtsak

Olmaz, hepsi ayrı ayrı çekilmeli.

Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri