topraklama da sorunmu var

devil190795

Katılımcı Üye
merhaba meslekdaslarım bizim kucuk bir makınamız var hatta ilk defa böyle birsey ile karsılastıgım ıcın tecrubeli meslekdaslarıma danısmak isdedim

3 faz lı makıne panomuzda 1 adet plc bir adet 24 dc guc kaynagı bulunmakta sorunum şu sekilde makine panosunda 3 faz var faz faz arası ölçüm yaptgımda degerler normal 398 volt afz nötür arasında ölçüm yaptıgımda 224 volt faz toprak arası ölçüm yaptıgımda fazlardan birinde 225 volt dierinde 260 volt bir dierinde 177 volt görüyorum topraklama hattını kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok baska makineden topraklamada cektim sorun devam ediyor fakat makinenin calısmasında herhangi bir sıkıntı yok

plc ile güc kaynagını besleyen sigortayı ındırdıgımde hiç bir sorun yok voltajlarda hersey normal olması gereken degerlerde

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
güç kaynağı girişindeki nötr toprak ,faz nötr ve faz toprak arası voltajlar nelerdir ?

Gerilimi 170 olan fazda, biryerlerde Faz-toprak arızası var sanırım. Bu arıza trafonuzun nötr noktasında toprağa göre bir potansiyel oluşturduğundan, diğer fazların gerilimlerinin toprağa karşı değişmesine neden olmuş. 170 V olan fazı bir inceleyin.

Ariza belkide cok basittir? Kablolari ve terminalleri kontrol ediniz. Sonra diger olasiliklari dusununuz.

Gerilimi 170 olan fazda, biryerlerde Faz-toprak arızası var sanırım. Bu arıza trafonuzun nötr noktasında toprağa göre bir potansiyel oluşturduğundan, diğer fazların gerilimlerinin toprağa karşı değişmesine neden olmuş. 170 V olan fazı bir inceleyin.

guca kaynagı ve plc yi besleyen fazı degistirdim degisen bisey yok buseferde o faz da ile topra arası 177 volt oluyor

Güç kaynağını bağlamadan yani ona enerji vermeden önce gerilimler normal, verdikten sonra anormal öyle mi?

sadece guc kaynagı degil plc de aynı faza baglı guc kaynagını sokunce biraz yukselme oluyor voltajda

Güç Kaynağı ve PLC'nin olduğu panoya enerji kaçlık kabloyla geliyor ve bu panoda bir ana şalter var mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri