çok haklısınız.
fiyat belirlenirken, insaoğlu maliyet kar vb şeylerin büyüsüne kapılıyor. halbuki bunları harmanlayan dizginleyen temel değer "ahlaktır"

ve fiyat,bu ahlak temeli üzerine kurulmalı,müşteri ilişkisi devamlılık prensibiyle örülmelidir.

piyasa vur-kaç prensibi üzerine kurulu ne yazık ki.. sadece bu alanda değil,her alanda benzer şeyler var,
sayı ne de olsa çok, o gelmezse bu gelir düşüncesi,ahlakı yok ediyor..

***internetten yüklediğiniz dosya ,adetli olabilir. eğer birgün makine baskı vermez ve kırmızı ışık yanık vaziyette kalırsa,bir yazılım virüs ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. böyle bir durumda benimle iletişim kurun lütfen,orjinal firmware gönderip makineye en başa çeviririz. ne yazık ki forumlarda makinelerin anakartını kitleyen adetli yazılımlar ücretsiz paylaşılıyor. aman dikkat..

selamlar

Sn izmirtoner elimizde hp laserjet 1217 mfp yazıcı mevcut.Çıktı aldığımızda sayfanın yukardan aşağı doğru beyaz bir şerit (silik)oluşuyor tonerinin azaldığını düşünmekteyiz.Toner dolumunu kendimiz yapmak istiyoruz bu konuda resim video varsa paylaşırsanız sevinirim.

merhaba. yarin bu toner dolumunu yapip videosunu iletecegim

saygilarimla

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

[video=youtube;OeS7UmVRTlY]http://www.youtube.com/watch?v=OeS7UmVRTlY[/video]

dilerim başarabilmişimdir; video kalitesi için çok üzgünüm,tek başıma çektim ve boyut yüzünden görüntü biraz flu,
fakat ana hatları ile zorlanmadan aşama aşama yapabilirsiniz.

saygılarımla

bir gram farklı üst modeli çıktı, eski model çöpe..aa bak şu özelliği de var,eski model çöpe..
ve tüm yurtiçi hasıla, ithalat nedeni ile dışarı akıyor. bir ton buğday neredeyse bir akıllı telefon ediyor ve çok üzücü.

günümüzde kullanılan bir yöntem adı planlı eskitme

Dedelerimizin ninelerimizin evladiyelik ürünleri hala çalışırken neden bizimkiler bozuluyor?

Planned obsolescence olarak yabancı literatüre girmiş, bizde ise planlı eskitme olarak bilinen bir kavramdır. Endüstriyel tasarımda kullanılan bir strateji ve yöntem olup ürünün daha uzun süre kullanılabilecekken belirli ve ayarlanmış bir kullanım ömrünün ardından işlevini yitirmesi olarak tanımlanabilir. diğer taraftan teknoloji firmalarınca uygulanan daha farklı bir boyutu ise ürünün periyodik olarak biraz daha geliştirilmiş versiyonunun piyasaya sürülerek önceki sürümlerin niteliksizleştirilmesidir. yanılgıya düşülmemesi gereken nokta, teknoloji şirketlerinin önceki sürümleri satmaya başladıkları anda dahi ellerinde sonraki sürümlerin mevcut olmasıdır. tasarım yoluyla uygulananı ise tekstil ve otomotiv sektöründe sık sık karşımıza çıkmaktadır.

agziniza kaleminize saglik ustadim.

bir buzdolabimiz vardi aeg marka;30 sene kullanmistir ailem. hala calisiyor olmasina ragmen artik tamam diyerek yeni bir tane alindi;

simdi uc sene sonra cope atmaya degmeyecek urunler var;iyileri ise ates pahasi..

ucagi arabayi gectim,yazici toner uretemiyoruz..

dediginiz gibi urettikleri malin omrunu kendileri biciyor artik

ve egoya oynuyorlar.. aaa sen bu telefonu mu kullaniyorsun? osu var mi busu var mi? 16 yasindaki cocukta 2000 liralik telefon??

neden??

ne yazik ki sistem,dogru algiyi yok etti.. hepimiz yukardan asagi yuvarlanan bir kaya gibi neslimizin ve gelecek nesillerin gelecegini kaynaklarini eze eze yuvarlaniyoruz

bu arada yunus bey,toner dolumu konusunda tecrube ve bilgi olarak benim cok ilerimdesiniz bunu biliyorum

sayfa araciligi ile gelen sorulara sizin de degerli katkilarinizi rica ederim

selamlar

agziniza kaleminize saglik ustadim.

bir buzdolabimiz vardi aeg marka;30 sene kullanmistir ailem. hala calisiyor olmasina ragmen artik tamam diyerek yeni bir tane alindi;

simdi uc sene sonra cope atmaya degmeyecek urunler var;iyileri ise ates pahasi..

ucagi arabayi gectim,yazici toner uretemiyoruz..

dediginiz gibi urettikleri malin omrunu kendileri biciyor artik

ve egoya oynuyorlar.. aaa sen bu telefonu mu kullaniyorsun? osu var mi busu var mi? 16 yasindaki cocukta 2000 liralik telefon??

neden??

ne yazik ki sistem,dogru algiyi yok etti.. hepimiz yukardan asagi yuvarlanan bir kaya gibi neslimizin ve gelecek nesillerin gelecegini kaynaklarini eze eze yuvarlaniyoruz

bu arada yunus bey,toner dolumu konusunda tecrube ve bilgi olarak benim cok ilerimdesiniz bunu biliyorum

sayfa araciligi ile gelen sorulara sizin de degerli katkilarinizi rica ederim

selamlar

Öğrenmek istediğim bir şey daha var bu toner tozu sağlığa zararlı hatta kanser yapıcı nitelikte olduğu söyleniyor oysa siz eldiven dahi kullanmamışsınız, yoksa bu işi herkes yapmasın diye uydurulmuş bir yalanmı acaba.

çok doğru bir tespit, videoyu söz verdiğim için acele çektim, yetiştirmeye çalıştım; bahsettiğiniz gibi eldiven ve maske şart ; bu toz , yapısı itibari ile bulunduğu mekanda asılı kalıyor, dükkana gelip baktığınızda, birkaç gün önce sildiğiniz yerde,simsiyah bir iz göreceksiniz. yani ne kadar dikkat ederseniz edin bu toz siniyor. o nedenle özel dolum makineleri var,vakumlu.. ve dolum yapılan yer ayrı bir oda olarak oluşturuluyor.

bu video özelinde,çekim yapabileceğim en aydınlık yer, sipariş teslim masasıydı. normalde arkada makinede dolum yapıyorum.
bir de eldivenle dolum yapmamı zorunlu kılacak bir toner değil çünkü gördüğünüz gibi dolum yapmadım.

nerden dolacağını gösterdim.

fakat yüzde yüz haklısınız, eldiven+maske şart

merhaba :)

öncelikle işlerinizde hayırlı işler ve bol kazançlar dilerim

tebrikler çok iyi reklam
( yazıcı sorunları adı altında reklamınız )

tavsiyeleriniz
yazıcı alacaklar için
dolumlu
siyah - renkli
toner - kartuşlu
yazıcı çeşitleri
özellikli yazıcılar
tavsiyeleriniz + ( artı ) - ( eksi )
sayğılar

Son düzenleme:
yeni doldurulan bir kartuşta çıktı aldığımızda kağıdın bir tarafındaki yazılar silik çıkıyor sebebi nedir?sorunu nasıl giderebiliriz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri