Tia Portal açıldığında bu sayfayla karşılaşıyorum

aykuto27

Üye
Arkadaşlar merhaba, almanca oldugundan dolayı birey anlayamadigim bu yaziyla karsılasıyorum. Versiyon felandan bahsediyor sanırım. Nasıl cozebilirim ? acil yorumlarinizi beiyorum

simdiden tesekkurler.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    27.2 KB · Görüntüleme: 329
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yüklediğiniz paketlerin versiyonları uyuşmuyor. Örneğin TIA Portal V13 e StartDrive V13 SP1 Yükleyemezsiniz.

Fluke bey,

normalde kullaniyordum tia yi. Herşeye bu neymiş böyle deyip atlıyorum. Updater dan bi guncelleme yapayim dedim. Baktım boyle bir sorun çıktı. AA dedşm versiyonlar tutmuyor. Ne kadar update varsa yukledim ama sonuç yine hüsran. Şimdi hepsini silip tekrar mı yüklemem gerekiyor ? Ne yapmaliyim sizce ?

Fluke bey,

normalde kullaniyordum tia yi. Herşeye bu neymiş böyle deyip atlıyorum. Updater dan bi guncelleme yapayim dedim. Baktım boyle bir sorun çıktı. AA dedşm versiyonlar tutmuyor. Ne kadar update varsa yukledim ama sonuç yine hüsran. Şimdi hepsini silip tekrar mı yüklemem gerekiyor ? Ne yapmaliyim sizce ?
Aynen öyle,değişik versiyonlar çalışmıyor.Plaka ve ruhsat gibi aynı olmalılar!

Ilgıniz icin tesekkur ederim. Basa gelen cekilir.

Programları silmene gerek yok senin sorunun arkadaşında dediği gibi versiyon uyuşmazlığından kaynaklanıyor. Kimi programlar sp1 kurulmuş kimisi sp1 değil. Yapman gereken tek işlem program versiyonlarını kontrol et ve sp1 olmayanları sp1 setuplarını kurarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsin.

Benim başıma aynısı geldi sorunu şöyle halletim. 1 pc format attım. 2 tia portalı yükledim plc simi ve winc proyu yükledim bunlar hep pro. 3 Bu yüklediklerimin sp1 lerini sırayla yukledim her yüklemeden sonra yeniden başlat yapılacak. Sorunu böyle atlattım tia bu konularda biraz sorunlu maalesef.

arkadaşlar böyle bir sorun var format atmadan nasıl çözebilirim

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 117
Bende buna benzer problem yaşadım ve yazılımı lisansı ile beraber kopyaladım sonra pc ye format attım ve düzeldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri