Tezgah testere dc 775

DC 775 12V-24V 3000-12000RPM BİR MOTORUM VAR TEZGAH TESTERE YAPIYORUM GÜÇ KAYNAĞI OLARAK PİL KULLANMAK İSTEMİYORUM. PİRİZDEN BESLEMEK İSTİYORUM NASIL BİR GÜÇ KAYNAĞI KULLANMALIYIM?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kullanacağın voltaja göre amper değişir. önce hangi voltajda çalıştıracağına karar ver 12 m2 24 mü?
12 voltta kullanacaksan 15-20 amper tavsiye ederim (20 tercih ederim-15 çalışmam demez) 24 volt için de bunun yarı değerini düşün

motorun yüke bineceğini hesaplarsan normal çalışma amperi yetmeyecektir daha çok yüke binip daha çok amper isteyecektir, bu durumda boşta çalışma voltajında 6- 7 amper tüketirken bizim 10 -15 amperlik bir güç kaynağı kullanmamız daha sağlıklı olur. bana eskilerin öğrettiği 1/3 kuralı % 100 verimdir. yani ne tüketiyorsa 3 katı güce dayanacak besleme en sağlıklı olanıdır.

MAŞALLAH ÜSTAD ÇOK GÜZEL BİLGİLERİNİZ VAR PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

MAŞALLAH ÜSTAD ÇOK GÜZEL BİLGİLERİNİZ VAR PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
sağol kardeşimde ben üstad filan değilim sadece tamirciyim, araştırmayı ve öğrenmeyi seven biriyim, yardımcı olabildiysek, bilgilerimiz size faydalı olduysa ne mutlu bizlere

@paskomya ben de bu konuda size bir şey danışabilir miyim? Güç kaynağının akımı yetersiz gelirse eğer motor mu çalışmaz, yoksa güç kaynağını yakar mıyım?

evet
@paskomya ben de bu konuda size bir şey danışabilir miyim? Güç kaynağının akımı yetersiz gelirse eğer motor mu çalışmaz, yoksa güç kaynağını yakar mıyım?
cevabı kendin vermişsin zaten, 10a 10 bir tüketim(motor) ve karşılama(güç kaynağı) düşün, tüketim 15e çıkarsa ne olur? karşılıyan zorlanır 1 direnir 2 direniz sonra dama der.(güç kaynağı yanar) peki karşılayan 10 değilde 8 ise ne olur, kalkışta bir zorlanır tüketimi zorda olsa karşılar ama devam edemez, umarım anlatmayı becermişimdir.

Çok teşekkür ediyorum, bazen elimdeki bir güç kaynağıyla çalıştırsam mı, daha güçlüsünü mü alsam diye arada kalıyordum şansımı zorlamadığım iyi olmuş.

Çok teşekkür ediyorum, bazen elimdeki bir güç kaynağıyla çalıştırsam mı, daha güçlüsünü mü alsam diye arada kalıyordum şansımı zorlamadığım iyi olmuş.
bak genç arkadaşım elektrikte bir kural vardır, besleme % 30 kapasite ile çalışıyorsa % 100 verimlidir ( bir işletmeyi mahalleyi besleyen trafo bir makineyi güç tüketen sistemi besleyen adaptör vb) buradaki boşta kalan % 70 ne işe yarıyor sorunun cevabı ise ani dalgalanmalarda bozulmamak ve sistemin daha yorulmamasıdır. günümüz teknolojisi ilerdeiği için ve maliyetten yerden kazanmak için geliştirilen pwm mode adaptörler hem ucuz hem az yer kaplıyor hem de durumu idare ediyorlar ama yine de bazı durumlarda dama diyorlar.mutfağımın dolap altı tezgah üstü için şerit led döşedim 3-4 amper birşey çekiyordu, ben de 5 amper bir adaptör taktım, güzel besliyor ama sürekli ısınıyordu, belki voltaj dalgalanması belki yoruldu yandı başka eş değer taktım yine aynısı oldu, elimde var sıkıntı yok ama değiştirmekten olmadık zamanda yanmasından sıkıldım boşta kalan 10 amperlik bir tane taktım. aaa aaa one ısınmıyor bile 3 tane 5 ampere ödediğimi düşün onun yerine 1 tane 10 ampere verdiğim parayı, hangisi ucuz sence?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri