Tezgah testere dc 775

bak genç arkadaşım elektrikte bir kural vardır, besleme % 30 kapasite ile çalışıyorsa % 100 verimlidir ( bir işletmeyi mahalleyi besleyen trafo bir makineyi güç tüketen sistemi besleyen adaptör vb) buradaki boşta kalan % 70 ne işe yarıyor sorunun cevabı ise ani dalgalanmalarda bozulmamak ve sistemin daha yorulmamasıdır. günümüz teknolojisi ilerdeiği için ve maliyetten yerden kazanmak için geliştirilen pwm mode adaptörler hem ucuz hem az yer kaplıyor hem de durumu idare ediyorlar ama yine de bazı durumlarda dama diyorlar.mutfağımın dolap altı tezgah üstü için şerit led döşedim 3-4 amper birşey çekiyordu, ben de 5 amper bir adaptör taktım, güzel besliyor ama sürekli ısınıyordu, belki voltaj dalgalanması belki yoruldu yandı başka eş değer taktım yine aynısı oldu, elimde var sıkıntı yok ama değiştirmekten olmadık zamanda yanmasından sıkıldım boşta kalan 10 amperlik bir tane taktım. aaa aaa one ısınmıyor bile 3 tane 5 ampere ödediğimi düşün onun yerine 1 tane 10 ampere verdiğim parayı, hangisi ucuz sence?
Tam da ben de böyle bir mutfak aydınlatması yapacaktım aklımı okumuş kadar oldunuz, tekrardan sağolun. Çok önemsenecek bir miktar değil fakat daha güçlü trafo kullandığımızda çıkışı az kullanırsak şebekeden de az akım çekmiş oluruz yani daha fazla elektrik tüketmiş olmayız dimi? Emin olmak için soruyorum. Yani 10W iş için dediğiniz gibi 30W kullanmakla 12 W adaptör kullanmak arasında sanırım fatura olarak bir fark olmaz, ama 30W sağlıklı olur.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
swicht mod pwm adaptörler yeni üretimlerdir hiç biri maximum amperde çalışmaz yani yük ne kadarsa o kadar verirler. belkide ben sadece tamirci olduğum için yanılıyor olabilirim. ama bu güne kadar hiç ölçmedim istersen sen bir dene ölç bakalım ne sonuç çıkacak. tamamen trafo olanları dersen sonuna kadar haklısın.

swicht mod pwm adaptörler yeni üretimlerdir hiç biri maximum amperde çalışmaz yani yük ne kadarsa o kadar verirler. belkide ben sadece tamirci olduğum için yanılıyor olabilirim. ama bu güne kadar hiç ölçmedim istersen sen bir dene ölç bakalım ne sonuç çıkacak. tamamen trafo olanları dersen sonuna kadar haklısın.
Yanıtlarınız için teşekkürler her şey kafama net oturdu diyebilirim. İki ölçü aletimin olduğu bir gelecekte test ederim. Ya da bir kör yük de işe yarayabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri