Tersanede elektrik elektronik mühendisi ne yapar?

Arkadaşlar merhaba öncelikle

Elektrik elektronik mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Önümüzdeki dönem için 1 yıl olmak üzere intern mühendislik için bir firma ile görüşüyorum. Daha önce çeşitli OG ve AG olmak üzere farklı firmalarda toplamında yaklaşık 2 yıllık bir tecrübem var. ayrıca bireysel olarak çevremin de katkılarıyla piyasaya mühendislik hizmeti veriyorum.
Sizlere sorum bu gemi inşaatı sektörü hakkında bilgim olmadığı için beni neler beklediğini tam olarak kestiremiyorum. Açıkçası kariyerimin bu öğrenme döneminde gelisimim için bana fayda sağlayacak ve işlerin bir rutin halinde yürümesinden ziyade sürekli bir gelişimin bulunduğu bir alanda çalışmak istiyorum. Bu gemi inşaatı alanında biz elektrik elektronik mühendislerinin yaptığı işler ve sorumlulukları nelerdir ayrıca ne gibi programlar kullanırız

1- mühendislik nedir?
https://www.google.com/search?client=opera&q=mühendis+ne+demek&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
2- bir işletmeye mühendis olarak girerseniz. ilk önce var olan sistemi tanımalısınız ve sistemi en verimli şekilde çalışmasını sağlayacaksınız olabilecekler arızaların çözümünü de en kısa sürede giderecek kapasiteye ve bilgiye sahip olacaksınız. mühendis demek beyin demektir, bilgi ve birikim demektir, gerektiğinde elime takımı alıp tamir yapabilen yaptırabilen demektir. burada tanıdığım bir mühendis arkadaşım var. tekne - yat elektrik sistemi üzerine. ilk yıllarını bilirim kabloları kendisi döşerdi. şimdi altında 25 kişi çalışıyor ve gerektiği zaman hala eline tornavida alıp çalışıyor. yani ne iş yapar değil. ne işleri nasıl nasıl yapar

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri