Termal Sigorta hakkında...

slash_1111

Üye
Arkadaşlar buzdolabında alt tarafı soğutmama sorunu var bende burada ve internette yazılanları takip ederek sorunu gidermeye çalışıyorum.

Rezistanslar sanırım sağlam ölçüm cihazında ohm değer alıyorum ancak defrost sensoru diye söktüğüm parça meğer thermal fuse denen parçaymış ve ölçüm cihazında ohm değeri 1 gösteriyor ve kısa devre buzzer da ses vermiyor sanırım bu sorunlu.

Bu parça aşırı ısınmaya karşı 70 derece civarında sistemi kapatması için konulmuş bunun kanalların buzlanması ve alt tarafın soğumaması ile bir alakası var mıdır?
Bir de bu parça sorunluysa yani devreyi tamamlamıyorsa buzdolabının çalışmaması gerekmez mi?
Teşekkürler.

termal sigorta arızalı sadece rezistansın önündeki sigorta görevini yapar.dolap çalışır fakat termal sigorta atıksa rezistanslar çalışmaz.

Defrost sensörunün kablosu dondurucu kısmın altına doğru gittiği için ona ulaşıp kontrol edemedim ama söylediğinize göre muhtemelen sorun bu çok teşekkürler.

Bu parça bu kadar önemli miydi?
Buzdolabının çalışma şekli filan değişti sanki daha az çalışıp daha iyi soğutuyor ya da ben tamir ettim diye bana öyle geldi :)

Kırmızı Başlıklı olan termal sigorta bazır konumda ölçüyorum ötmüyor normalde ötmesi gerekmiyormu diger beyaz başlıklı bir deger verip bir vermiyor kafasını sallayınca gidip geliyor bozuk oldugundan şüpheleniyorum ikisinden dolap aşırı buzlanma yapıyor defrosa girmiyor yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• DSC_0121.JPG
    DSC_0121.JPG
    292.7 KB · Görüntüleme: 233
  • DSC_0122.JPG
    DSC_0122.JPG
    253.4 KB · Görüntüleme: 216
merhabalar

termal sıgorta araızalı ıse motor kalkıs sırasında panele dokunuldugunda şalter duüsürur mu

Cevap ıcın sagolun
kgn 57a00ne serısı dolap hakında yardımlarınızı rıca ediyorum . Dolap calıstıgında panel dugmesine basılırsa salter atıyor ,motor yanıyor . panel düğmesine dokunulmadan calısırsa bır sure sonunda panel düğmesine dokunulursa ısı ayarı ARTIRMAK ICIN bır sıkıntı olmuyor .kartını cıkardım . tamir eden yerlere baktırdım hıc bır sey bulunmadı

Kırmızı Başlıklı olan termal sigorta bazır konumda ölçüyorum ötmüyor normalde ötmesi gerekmiyormu diger beyaz başlıklı bir deger verip bir vermiyor kafasını sallayınca gidip geliyor bozuk oldugundan şüpheleniyorum ikisinden dolap aşırı buzlanma yapıyor defrosa girmiyor yardımcı olursanız sevinirim

Beko 9431nf buzdolabında bu sigorta nerede bulunur, evapın çevresinde bulamadım. Termostatı ölçtüm çalıştı, ısıtıcalarda ise sadece alt bölümde olanında sorun var, avapın üstündeki ve ara bölmede olanlar çalışıyor. Sorun termostatla olablir mi? Eğer öyleyse nerede bulunur varmı bilen bir arkadaş?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri