• Mübarek Ramanzan Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz.

telefonla uzaktan kontrol

• Konbuyu başlatan SEKİ_43
  • Başlangıç tarihi

SEKİ_43

Üye
selam arkadaşlar.nasılsınız.sizde acaba telefonla uzaktan kontrol devresi bulunurmu ?

xtpe

Üye
var arkadaşım telefonla uzaktan ne kontrol edeceksen bana mail at.

Forum kuralları gereğince forum kurallarında msn ve e-mail adresi vermek yada istemek yasak olduğundan konudaki msn - e-mail adresleri silnmiştir.Bu tarz isteklerinizi pm (özel mesaj) yoluyla yapınız.

ramazan88

Üye
bu telefonla uzaktan kontrol işi, biraz wsaçma galiba

Ertek68

Uzman Üye
Arkadaşım Bir zamanlar www.*********** adresinde Pic ile yapılan telefon kontrolü devre şeması ve komutlarını görmüştüm.

Düzenleme: ŞaŞKıN

Direk şema vermiyorsanız reklam içerikli link yayınlamayınız.

yncl

Üye
arkadaşlar tv de gördüm adam telefonla arayarak su pompasını çalıştırıp durduruyordu.nasıl oluyor merak ettim

ahimehmet

Üye
telefonla kumanda ile ilgili devre elimde var ama uygulayamadım ve gerekli parçaları bulamadım o yüzden yayınlayamayacağım

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar ben kullanmayı düşünmüştüm projemde ancak öğrendiğim kadarıyla sizinle paylaşayım. Yapan bir asistan arkadaştan duyduğum kadarıyla uygulaması çok zor olmayan ama bi o kadar pahalı olan bir sistem.. :)

aykanat

Üye
Arkadaşlar. Telefonda biyeri arayıp numara tuşlarına bastığımızda karşıya belli frekansta sesler gider hatta bunlar bizde duyarız. Bunlara DTMF(dual tone multifrequency) denir. Ve frekansları basılan tuşa karşılık gelen sutun ve satırdaki iki frekansın karıştırılmasıyla oluşturulur.

1209 Hz 1336 Hz 1477 Hz 1633 Hz
697 Hz 1 2 3 A
770 Hz 4 5 6 B
852 Hz 7 8 9 C
941 Hz * 0 # D

Hatta kendinize özel bir frekans üretici devre yapıp daha fazla tuş ekleyebilir, bu devre elinde olmayan birinin kumanda etmesini engelleyebilirsiniz...
Uygulamasını yapmadım ama çok zor deil gibi...