telefonla uzaktan kontrol

SEKİ_43

Üye
selam arkadaşlar.nasılsınız.sizde acaba telefonla uzaktan kontrol devresi bulunurmu ?

var arkadaşım telefonla uzaktan ne kontrol edeceksen bana mail at.

bu telefonla uzaktan kontrol işi, biraz wsaçma galiba

Mail atmaktansa buraya bi link bırakma imkanın varmı acabaa

Arkadaşım Bir zamanlar Pic ile yapılan telefon kontrolü devre şeması ve komutlarını görmüştüm.

arkadaşlar tv de gördüm adam telefonla arayarak su pompasını çalıştırıp durduruyordu.nasıl oluyor merak ettim

telefonla kumanda ile ilgili devre elimde var ama uygulayamadım ve gerekli parçaları bulamadım o yüzden yayınlayamayacağım

Arkadaşlar ben kullanmayı düşünmüştüm projemde ancak öğrendiğim kadarıyla sizinle paylaşayım. Yapan bir asistan arkadaştan duyduğum kadarıyla uygulaması çok zor olmayan ama bi o kadar pahalı olan bir sistem.. :)

Arkadaşlar. Telefonda biyeri arayıp numara tuşlarına bastığımızda karşıya belli frekansta sesler gider hatta bunlar bizde duyarız. Bunlara DTMF(dual tone multifrequency) denir. Ve frekansları basılan tuşa karşılık gelen sutun ve satırdaki iki frekansın karıştırılmasıyla oluşturulur.

1209 Hz 1336 Hz 1477 Hz 1633 Hz
697 Hz 1 2 3 A
770 Hz 4 5 6 B
852 Hz 7 8 9 C
941 Hz * 0 # D

Hatta kendinize özel bir frekans üretici devre yapıp daha fazla tuş ekleyebilir, bu devre elinde olmayan birinin kumanda etmesini engelleyebilirsiniz...
Uygulamasını yapmadım ama çok zor deil gibi...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri