Telefon Tesisatı ve kolon şeması ( elektrik ile alakalı )

selamlar. Elektrikte bir projede sıralamada Şebeke yada trafodan ADP panosuna, Adp panosundan Tali panolara ordanda armatür yada prizlere vs tarzı bir sıralama oluyor..

Peki telefon projelerindeki sıralama nasıldır? Telekomdan gelen kablo BTK diyor. Bu bina dağıtım kutusu mu? ordanda TDK sanırım bu da katlardaki telefon dağıtım kutusu mu? ordanda telefon prizlerine gibi mi? Telefon projelerinde yol haritası nasıl oluyor ? bir de ek odası kullanıyorlar bunlar için. Ek odası ne oluyor?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yeni sisteme göre saha dağıtım kutusu yada ek odası ile BTK arasında fiber optik hat gelir.
BTK ile TDK arası her daire için ayrı ayrı fiber optik hat çekilir. TDK'dan CAT6 kablo ile telefon sortileri çıkar.

ek odası için

http://www.sahatel.com.tr/tip-2/

BTK ile TDK arasında birde telefon santrali olması gerekmiyor mu? Telekom hattı diyelimki sağlık ocağının girişindeki BTK'ye geliyor.. Ordan cctv merkezinde bulunan Telefon santraline... Telefon santralindende bağımsız mahallerde bulunan Telefon dağıtım kutularına... Burdanda telefon prizlerine sanırım...

selamlar, 48 daire 4 blok her blok 12 daire yani. 3 blokta sistem odası konulmuş, ancak bir blokta bu yok her blokta siste odası olmak zorundamı, yoksa bir blokta sistem odasını diğeri ile ortak kullanabilirmiyiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri