Telefon kablosu kodlaması pratik çözüm nedir

Daha öncede yazdımya kabloyu soyma işlemini dikkatli yap Uçları bırakmadan soy ve soydugun yerin dip kısmından ayırma işlemini yap karışmaz birazda uzun soy 20 30 santim gibi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
13 farklı renk kabloyu bugün bir elektrikçide buldum sorun çözüldü teşekkürler...

kabloyu soydugunda kablolar birbirine 2şerli olarak dolanmış şekilde olmalı buna dikkat edersen sorunu çözebilirsin birde yedek kablo her grupta aynı renkte olabilir karıştırma

Yalçın.yanar kardeş bilgi için teşekkür ederim.Bazı kablo markalarında çiftlerin 2 şerli olarak dolandığını ayırt etmek çok zor.Ben bu kabloyu zil tesisatında kullanacağım.Bir elektrikçide 6 çift(13 farklı renkte) kablo buldum rahatladım.Ancak bir sorum var yine.Zil ve kapı otomatiği tesisatında kolaylık olsun diye şöyle bir yöntem kullanacaktım.+ ve _ uçlar ile daire içindeki kapı otomatiğinin dönüş ucu için bir çift telefon kablosu kullanmak nasıl olur yani,1.renk +,2.renk _ ve 3.renk k.o dönüş ucu.Görüş yazarsanız memnun olurum

telefon kablolarının kronelere çakılma sırası
mavi tren yeşil köyden geçer
sırasıyla çakılır

Peki bulduğunuz farklı renk kablonun markası nedir?

yaptığın tesisatın sağlıklı olması için sana bir tavsiye artı eksi ve kapı otomatiği dönüş kablolarını telefon kablosu yerine daha kalın kablo kullanırsan iyi olur ben olsam artı eksiyi 2*0,75 kordon kapı otomatiğine 1 m nya (montaj)kablosu.....

gülsan olması lazım yada günsan kablo

mavi tren yeşil köyden geçer.Tam anlamadım nasıl olduğunu.MAVİ-TURUNCU YEŞİL-KIRMIZI GİBİ Mİ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üstadım tam olarak sorunu anlamadım.
Ancak,çektiğin kablo uçlarını katlarda ve en altta henüz bağlamadıysan bütün uçları izole edip bir uçtan enerji ver.
Elekronik ses ikazlı kontrol kalemi ile bulabilirsin.
Aradığın per hangi kablonun içinde bulursun..
Ben olsam öyle yapardım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri