Telefon bataryasını telefon olmadan nasıl şarj ederim?

lityum piller 4.29 volta kadar sarj edilir ama sarjdan ciktiginda 4.07 okunur. daha dogrusu yuk altinda.
seninki yari yariya dolu sayilir.

telefon şarjsız kalması bence tarıh oldu yeterkı kafayı kullan 35 tl 10 000 mA power bank çantamda duruyor 3-4 sefer telefonu şarj fulluyor eskıdendı şarjım bıttı lokantada kahvede veya yolda şarj edeceğım dıye priz aramak

@toyer
@yolgezer74
@tekin126

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.
Yalnız ben yazmadığım için siz durumu tam bilmiyorsunuz o benim hatam.
Bende powerbank var zaten:) fakat benim sorunum bambaşka: Benim telefon brick oldu yani açılmıyor, flashlamam gerek cihazı, bunun içinde bataryanın boş olmaması gerek yarı yolda kalmasın diye.
Yani ben bataryanın dolu olduğunu telefondan göremiyorum telefon açılmadığı için, telefon şarjda olmuyor.
%50 doluysa işimi görür masraf çıkartmaz sanırım bana.
İşin içinden çıkamazsam batarya biterse diye çözüm yolu arıyorum açıkçası.

Ekranlı ters bağlasan da şarj eder (piyasada akıllı deniyo galiba) usb çıkışlı 1 milyoncularda fiyatı 7,5 10 TL, $5 kaç para eder? :)

Ekranlı ters bağlasan da şarj eder (piyasada akıllı deniyo galiba) usb çıkışlı 1 milyoncularda fiyatı 7,5 10 TL, $5 kaç para eder? :)
Teşekkür ederim.
Ben arama yaptığımda görmüştüm bu tür cihazları, akrep diye geçiyor universal sanırım fakat sağlıklı olur mu diye tereddütte kaldım. Sizce sağlıklı mıdır gerçi 1-2 şarjın zararı olmaz sanırım.

Ben kullanıyorum hatta orj cihaz evde bunu sürekli yanımda taşıyorum usb ile şarj ediyorum. Geçen başka arkadaşa (o powerbank yapacaktı) çipinin adını verdim katalog bilgisinde sorun yok cep pilleri için üretilmiş universal şarj gerektii kadar şarj ediyor.

Ben kullanıyorum hatta orj cihaz evde bunu sürekli yanımda taşıyorum usb ile şarj ediyorum. Geçen başka arkadaşa (o powerbank yapacaktı) çipinin adını verdim katalog bilgisinde sorun yok cep pilleri için üretilmiş universal şarj gerektii kadar şarj ediyor.
Teşekkür ederim.
Yurtiçinden satın almak daha mantıklı o zaman, 5$ 10 Lira'yı geçiyor ya da kupon bulursam yurtdışından bakarım:)

guzel kardesim ben seni derdini anladim zaten, sen telefonsuz sarjin derdine dusmussun. ilk mesajinda yazmistin ve bulent abinin fotosunu verdigi cihazi soyledim ama nedense powetbankler ucusmaya basladi. benim de mesajlar goxukmez oldu ben de gitmedi diye tekrar tekrar mesaj attim bir karmasa oldu:) :) :)
telefonunu brick etti isen gecmis olsun, sony olsa her turlu kurtulur da iphone samsung sa gecmis olsunl

guzel kardesim ben seni derdini anladim zaten, sen telefonsuz sarjin derdine dusmussun. ilk mesajinda yazmistin ve bulent abinin fotosunu verdigi cihazi soyledim ama nedense powetbankler ucusmaya basladi. benim de mesajlar goxukmez oldu ben de gitmedi diye tekrar tekrar mesaj attim bir karmasa oldu:) :) :)
telefonunu brick etti isen gecmis olsun, sony olsa her turlu kurtulur da iphone samsung sa gecmis olsunl
Yok hocam ben size demedim, siz harici şarj cihazı önerdiniz 1. sayfada mevcut. Teşekkür etmek ve açıklama yapma gereği duydum.
Ben bu tür cihazları görmüştüm (akrep şarj ya da universal şarj diye görmüştüm) fakat sağlıksız deniliyordu o yüzden konu açtım.
Sağ olun, yok hocam bende iphone ne gezer o kadar para veremem telefona.:)

o cihazlarin artik kalitesi oldukca yukseldi, aslinda eskileri de iyiydi ama samsung bataryasina cok kalitr gereksiz,
sony olsa tamam da:) hem sana bir kerelik lazim sanim mesele olmaz.
ha bence gotur bataryayi telefoncuya 2 lira ver sarj etsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,145
Son üye
sukruseker

Yeni konular

Geri