Telefon bataryasını telefon olmadan nasıl şarj ederim?

Kainat

Üye
Merhabalar,
Telefonda sorun olduğu için şarj edemiyorum, akrep şarj cihazları varmış sağlıklı mıdır?
Birde dolu yada boş olduğunu anlama yolu var mıdır?
Ölçtüm 3.68 çıkıyor.
Kaça düştüğünde boş demek?

Batarya: 3.8 V LI-ION Pollymer
2400 mAh/9.1WhI 4.35 VI

Scooter şarj cihazı var ama o 6-12 v işe yarar mı?

lionu scooter ile mi şarj edecez:) uğraşma hazı şarj kitleri var o nlardan al.

li-on pil şarj cihazı veya devresi ile harici olarak sarj edebilirsiniz.

lion piller ilk önce sabit akımla sarj edilirler. kapasitesinin 5 te 1 gibi bir değerle olabilir.

yani 2400 lik 480 ma le mesela. daha sonra pil doldukça bu akım düşer ve voltaj 4.1 lere gelince artık sabit voltajla sarj edilmeye baslanırlar.

özel sarj cihazı veya devresi lazım yani. rastgele bir sarj cihazıyla yapmayın tehlikelidir.

@yolgezer74
@toyer

Teşekkür ederim.
Elektrikli scooter değil:) araba aküsünü şarj ediyor fakat teknolojileri farklı düşünemedim.

Tavsiye var mıdır?
Birde boş olduğunu nasıl anlayabilirim?

lityum pilleri en iyi telefon sarj eder. bence hurda bul ondan uydurma yap,

2.55 mi 75 mi ne son siniri.
bosoldugunu boyle anlarsiub, piyasada harici sarj aletleri isini gorur, kendini kasma

2.55 mi 75 mi ne son siniri.
bosoldugunu boyle anlarsiub, piyasada harici sarj aletleri isini gorur, kendini kasma

3.68 iyi olduğunu, dolu olduğunu gösteriyor değil mi o zaman?

Teşekkür ederim.

tavsiye 5 lirana patlar ama biraz beklemen lazım.
http://www.ebay.com/itm/39104552159...49&var=660429217322&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

bu işini görür.

içindeki devre lion sarjı için uygundur. artısını bataryanın artısına eksisini bataryanın eksisine baglayıp sarj edebilirsin bataryanı.

bunun harici herhangi baska bir telefonun sarj kısmından kendi bataryana kablo uzatıp sarj edebilirsin bataryanı.

5 lira verip sirf kit alacagina git telefoncudan bir harici sarj aleti iste. oldukca kaliteliler. ben de kullaniyorum.
ya da istersen bir hurda telefona bandir gitsin bataryayi. ama en kolayi harici makine.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri