Teknik eleman bu kadar ucuz mu?

her teknisyen kendi ücretini kendi belirler.sen çalışma ben çalışmayyım o patron kimi bulacak .kimseyi.o zamanda istediğini alacak teknisyen.bizim iştede aynı ben beyaş eşya sektöründe kendi işimi yapıyorum benim kurmuş olduğum klima montaj ücreti 100 tl bir başka arkadaşınız bunu 30 tl ye kuruyor sorduğumda neden böyle yapıyorsun diye:cevabı çok aciz.oturacağıma bu fiyata çalişırım oluyor.bu zihniyetle kesinlikle emeğin karşılığını alamazsınız.riskleride cabası.

Büyük bir A.Ş. firmasında otomasyon teknikeri olarak görev yapmaktayım.Sabah 8:00 akşam 18:00 cumartesi çalışma var Gece kaç olursa olsun arzısa cıkınca şirketin şöförü gelip evden alıyor ve artık kac saat sürerse bazen hiç paydos etmeden ertesi iş gününe işletmede devam ediyorsun,üstelik fazla mesaide yok.Birgün hasta oldugunuzda izin aldıgınızda maasınızdan kesılıyor.Her fırsatta keser gibi olayları kendıne yontan bir müessede çalısıyorum.Aldıgım maaş 1300 operatorler ın elıne 1200 tl gecıyor.Eee şimdi sizce kantarın topuzu neden dengesını bulamıyor.Zam istesen sana zaten cok maaş verıyorum denılıyor.Üretim hattında oluşan arızaları hızlı çözüm buldugunda sana afferin bile diyen yok.

Al bendende o kadar .Üstelik ben teknik müdürlük ypıyorum ve maaş 1400 TL gibi gülünç bir rakam

Tüm yapılan yorumlara katılıyorum.Şu anda asıl memleketimdeki fabrikalar kapandığından dolayı şehir değiştirmek zorunda kaldım ve başka bir şehirde iş buldum.Maaşım olmayacak ve ölmeyecek kadar.Başka iş araştırmalarım oldu ama görüştüğüm işverenler şu anki işyerimden yüksek fiyat teklif etselerde işin uzun süremeyeceği yada maaşı zamanında ödemezse endişesiyle şu anki işime devam ediyorum.SGK prim günüm 4200.3.5 sene sonra 5600 günü bulduktan sonra memleketime dönüp toprakla uğraşıp seracılık yapmaya niyetim var.Ürettiğimi satamazsam da oturup yerim böylece ne işverinin ağız kokusunu çekerim nede stresden dolayı sıkıntı çekerim.

Şu konu forumda tartışılan bir kaç konunun cevabını verir diyorum, bizzat işin içinde yaşayan insanların yorumları olunca gerçek dünya daha iyi anlaşılır.

malesef teknik elemanın iş gücü vesorumluluğu fazla fakat ücret az.Kimse bu iş yapmıyor...

teknikerlerin maviyakalı olmasına karşıyım....

teknisyen ile teknikerin aynı şartlarda çalışması çok dikkatımi çekiyor.

Muhtemelen siz ampüldeğiştirirken görüyorsunuz.bahsettiğiniz otel beş yıldız olduğuna göre,kapalı ve açık havuzları olmalı ve bunların makina daireleri, bu makina dairelerinde onlarca sirkülasyon pompası,dalgıç pompa,dosaj pompaları v.b,kazan dairesi ısıtma ve buna bağlı sirkülasyon pompaları,bürülörler v.b cihazlar,hidrofor makina dairesi ve pompalar burda da var,soğutma sistemi,klima santralleri,aspiratörler,mutfak ki başlı başına beladır,telefon sistemi,yangın sistemi ve ismini saymadığım birçok yer elektikçinin kontrolünde olan yerlerdir.sizin oraya dışardan birileri gelip yapıyorsa bilemem ama otel elektrikçisi kökenli biri olarak ampülcü ithamına karşıyım.

tekniker veya teknisyenın maaşi duşuk (az)değil kendini tekniker teknisyen sanan sadece diploması olanların maaşi az bende emeklı teknisyen olarak uzerıme alınmıyorum çalışırken emeğımın karşılığını alıyordum vede aranan elemandım nasrettın hoca bir duğune davet edılır süslenir puslenir kurkunu giyer davete gıder hocayı gorenler ayakta karşilarlar baş köşeye oturturlar ikram ızzet hoca memnun aradan zaman geçer başka bir duğune davet edılır hoca gunluk kıyafetle gıder kimse tanımaz rağbet etmez hocaya hoca bozulur bir başka davette hoca ılk gıttığı duğundekı gıbı kurkunu gıyer gıder hocaya rağbet hoca bakarkı rağbet ıkram ızzet bana değıl kurke çıkarır kurku ye kurkum ye rağbet sanaymış haksızlık olmasın der:)bu zamandada alışılagelmış dıplomaya önem vardı şimdi yok teknisyenmış teknikermış muhendismış işveren takmıyor icraat ıstıyor yanı eskı çamlar bardak oldu işverene işini gosterırsen kaparsın işi vede maaşı ole masa başinda oturup chat yapar işverenın verdığı bılgisayarı masayı şahsi veya keyfi kullanırsan iş verende kapının önune koyar

tekniker veya teknisyenın maaşi duşuk (az)değil kendini tekniker teknisyen sanan sadece diploması olanların maaşi az bende emeklı teknisyen olarak uzerıme alınmıyorum çalışırken emeğımın karşılığını alıyordum vede aranan elemandım nasrettın hoca bir duğune davet edılır süslenir puslenir kurkunu giyer davete gıder hocayı gorenler ayakta karşilarlar baş köşeye oturturlar ikram ızzet hoca memnun aradan zaman geçer başka bir duğune davet edılır hoca gunluk kıyafetle gıder kimse tanımaz rağbet etmez hocaya hoca bozulur bir başka davette hoca ılk gıttığı duğundekı gıbı kurkunu gıyer gıder hocaya rağbet hoca bakarkı rağbet ıkram ızzet bana değıl kurke çıkarır kurku ye kurkum ye rağbet sanaymış haksızlık olmasın der:)bu zamandada alışılagelmış dıplomaya önem vardı şimdi yok teknisyenmış teknikermış muhendismış işveren takmıyor icraat ıstıyor yanı eskı çamlar bardak oldu işverene işini gosterırsen kaparsın işi vede maaşı ole masa başinda oturup chat yapar işverenın verdığı bılgisayarı masayı şahsi veya keyfi kullanırsan iş verende kapının önune koyar

kurumsal bir işletmede 10 yıllık bir mühendis 5.000 TL maaş alır
10 yıllık bir tekniker 1.200 TL maaş alır.

nasıl bir milletiz ki çocuğumuz okulda öğretmenden dayak yer suçlu mutlaka çocuktur.
askerde dayak yer suçlu mutlaka dayak yiyendir. Hep bir şey yapmıştır. Dayak atan hiç suçlu değildir.

nasıl bir ruh halidir ki bilinçli olarak bir millet geri bırakılmakta teknikerlerin hakkı sendikacılara bırakılmaktadır.

Her işletmenin her atelyenin kendi muhasebesi vardır. Bütçesi vardır. Sorun pastadan pay alma meselesidir. Mühendisler birbirini korumakta ve kollamakta iken teknikerlerin birbirlerine çelme takmaları çok üzücüdür.

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri