Turkiyede teknik elemanin durumu

Arkadaslar merhaba ;
Gelin burada assgari ucretli ile teknik elemanin son donemdeki kiyaslamasini yapalim
Su an askere gitmedim yasim 24 maasim 2000 hadi olsun 2200 subat ayinda,ama gel gorki asgari ucret duz bant isciside 2000 tlden az almiyor bu sorun genel bir sorunmu sizce ben artik Turkiyede zaten olmayan kalifiye elemanin artik gunden gune azalacagina inaniyorum.Tabikide asgari ucretliye lafim yok daha fazla alsinlar.Ancak aramizda pek bir fark kaldigini dusunmuyorum artik.Benimle birlikte mezun olupta meslegine devam eden 2 kisiden biriyim sadece "2"kisi kimi bankaci kimi fabrikada operator.Ben inaniyorumki bu sekilde ayni 70 li yillarda almanyaya gonderdigimiz isci gocune benzer gocler olusur.Devlet sizce buna bir cozum bulurmu yillar icerisinde.Aksi taktirde gercekten kimsenin fabrikada elektrikci olmaya niyeti yok.2 kuzenimde bir ara ayni fanrikada calisiyordu biri elektrikci biri operator birinin bana dedigi o 1600 aliyo ben 1300 aksama kadar yagin pasin icinde ariza oldumu psikolojik baskida cabasi ben makinanin basindayim sozu bunun ispati niteliginde yer edindi aklimda

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri