Teknik eleman bu kadar ucuz mu?

türkiyedeki teknisyen ve mühendisleri birlik olmaya davet ediyorum

ben farklı bir konuyuda ele almak istiyorum ;büyük şehir belediyesinde bir iş günü sabah 08.30 işbaşı 08.45 kahvaltı 09.00 kahve fal ve gazete 10.00 wc esneme gerneşme dedikodu 10.30 zar zor işbaşı 11.45 öğle yemek paydosu 13.30 off yine işbaşı 13.45 diş karıştırma msn facebook 14.00zar zor işbaşı 15.00 çay kahve molası 16.30 hızlıca terk mesai biter 2000 tl maaş annesi ölse ücret hanımı doğum yapsa ücret odun parası çocuğun dişi çıksa ücret 3 ayda bir ikramiye ve maaş 2 gün geçiktimi küfür babası mezardan kalksa ikramiye alacak vatandaşada sıfır hizmet azarlama süper
diğer adam sabah 8 den akşam 7 ye canı çıkıyo garibim aldığı sadece kuru maaş 650 tl yani bizim durumumuzda bunun değişik bir yanı çok öfkeliyim arkadaşlar özür dilerim.

Ooo ne diyorsun? Belediyelerde masasının üstünde bilmem kaçbin parçalık puzzle yapan bile oluyor :)

kardeşlerim güzel söylüyorsunuzda dernekleşme birleşme v.s.. bununda ülkemizde suyunu çıkardılar,hak arıyoruz diye işi yıkıcılığa bölücülüğe götürüyorlar suyunu çıkarıyorlar vessalam, samsunluu arkadaşın ifade ettiğ gibi herkes kendi değerini kıymetini bilecek ona göre davranacak gidip az ücretle çalışmayacak, rızkı veren ALLAH 'tır.

Bu konuda resmi olarak bir çalışma yürütülmesi lazım. Dernekleşmemiz, sendikalaşmamız gerektiği düşüncesindeyim.

evet arkadaşım sana katılıyorum biz teknik elemanlar olarak şuan kör dövüşü yapıyoruz,hakkımızı tam olarak alamıyoruz.
bir teknik eleman kolay yetişmiyor.
geçenlerde bir yazı okudum adam muhasebeciymiş plc notları arıyor,şimdi bu adam
500 tl yede çalışır,400 tl yede çalışır işveren için fark etmez bu adamada aynı gözle bakıyor bu işe yıllarını vermiş adamada aynı gözle bakıyor.
sözüm onlara .......YAAA KARDEŞİM HERKEZ KENDİ İŞİNİ YAPSIN,BİR BAŞKASININ PİYASASINI DÜŞÜRÜP BAŞKALARININ EKMEĞİYLE OYNAMASIN.
bizim öncelikle böylelerinden kurtulmamız lazım diye düşünüyorum

Geçenlerde başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum

çalıştığım işyerinden memnnun olmadığım için işş değitirmeye kalktım
bir anonim şirketinin gazeteye verdiği ilana başvurdum ve bir kaç görüşmeden sonra görüşmenin olumlu olduğunu ve çalıştığım yerden istifa edip iş başı yapacağım tarihi bildirmemi istediler.

bende istifayı verdim ve iş başı yapabileceğim tarihi onlara söyledim yeni işveren demesinmi kendi içimizde durumu değerlendirip sana dönelim

döndüler : onlara 15 süre vermemi bir mühendisi denemeye aldıklarını söylediler
sonradan öğrendim ki ilan uzun süre yayınlanmış 1 ayda 3 kişiyi denemişler
bende itiraz ettim istifayı verirdikten sonra bu tavırlarının iş ahlakına uymadığını ve benim mağdur olduğumu anlattım tekrar demesinlermi kendi içimizde değerlendirip sana dönelim

bir daha döndüler verdikleri sözü tutacaklarını ama beğenmezlerse 2 ay içinde çıkartacaklarını peşinen söylediler ses tonlarıda hiç hoş değildi beni işe almaktan hoşnut olmadıkları (acıdıkta aldık edası) ses tonundan anlaşılıyordu

bende onlara Allah Razı olsun lütfettiniz beyler size gelip sığıntı olacağıma işsiz kalırım onurumu size yedirmem dedim ben sözüömü tuttum istifa ettim sizlwer güvenilecek adam değilsiniz sizinle çalışsam beni yarı yolda bırakmayağınız ne malum deyip telefonu kapattım

sonra patronuma gidip istifadan vazgeçtiğimi söyledim Pantron buna sevindi
5 dakka geç kalsam iş görüşmesine gelen birisi ile görüşeceğini söyledi

uzun lafın kısası iş değiştirmekte çok riskli gümümüzde bir iş ilanı uzun süre yayınlanıyorsa aklınıza acaba bu ilan neden bukadar uzun süre yayınlandı 1 ayda elelman bulamadılarmı diye yoksa 10 gün deneyip iştenmi çıkartıyorlar diye şüphelenmekte fayda var yoksa benim başıma gelen sizinde başınıza gelebilir
saygılarımla

saygılarımla

geçenlerde başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum

çalıştığım işyerinden memnnun olmadığım için işş değitirmeye kalktım
bir anonim şirketinin gazeteye verdiği ilana başvurdum ve bir kaç görüşmeden sonra görüşmenin olumlu olduğunu ve çalıştığım yerden istifa edip iş başı yapacağım tarihi bildirmemi istediler.

Bende istifayı verdim ve iş başı yapabileceğim tarihi onlara söyledim yeni işveren demesinmi kendi içimizde durumu değerlendirip sana dönelim

döndüler : Onlara 15 süre vermemi bir mühendisi denemeye aldıklarını söylediler
sonradan öğrendim ki ilan uzun süre yayınlanmış 1 ayda 3 kişiyi denemişler
bende itiraz ettim istifayı verirdikten sonra bu tavırlarının iş ahlakına uymadığını ve benim mağdur olduğumu anlattım tekrar demesinlermi kendi içimizde değerlendirip sana dönelim

bir daha döndüler verdikleri sözü tutacaklarını ama beğenmezlerse 2 ay içinde çıkartacaklarını peşinen söylediler ses tonlarıda hiç hoş değildi beni işe almaktan hoşnut olmadıkları (acıdıkta aldık edası) ses tonundan anlaşılıyordu

bende onlara allah razı olsun lütfettiniz beyler size gelip sığıntı olacağıma işsiz kalırım onurumu size yedirmem dedim ben sözüömü tuttum istifa ettim sizlwer güvenilecek adam değilsiniz sizinle çalışsam beni yarı yolda bırakmayağınız ne malum deyip telefonu kapattım

sonra patronuma gidip istifadan vazgeçtiğimi söyledim pantron buna sevindi
5 dakka geç kalsam iş görüşmesine gelen birisi ile görüşeceğini söyledi

uzun lafın kısası iş değiştirmekte çok riskli gümümüzde bir iş ilanı uzun süre yayınlanıyorsa aklınıza acaba bu ilan neden bukadar uzun süre yayınlandı 1 ayda elelman bulamadılarmı diye yoksa 10 gün deneyip iştenmi çıkartıyorlar diye şüphelenmekte fayda var yoksa benim başıma gelen sizinde başınıza gelebilir
saygılarımla

saygılarımla

kardeş gerçekten tüylerim diken diken oldu
bence bu firmanın ismini ve adresini verde diğer arkadaşlarda bu dolandırıcıların tezgahına düşmesinler

2 sene önce ustabaşı olarak çalıştığım fabrikada eleman iktiyacı olduğu için gazeteye ilan verildi.fabrika deneyimli elektrik teknisyeni alınacak,inanırmısınız belki 100 den fazla başvuru oldu ama işten anlayan 3 kişi çıkmadı vede çok komik ücretler istediler yani nerdeyse bedavaya çalışacaklar .
işte patron milleti ve uşaklarıda bunların istedikleri düşük ücretleri görünce bu meslekte piyasa böyle zannediyorlar,ama az para isteyen elemanların işten ne kadar anlayıp anlamadıklarının farkında değiller.e ben ayrılalı 2 seneyi geçti daha yerimi dolduracak eleman bulamadılar ,kalan arkadaşlardan haber gönderiyorlar ne zaman isterse gelsin başlasın diye.
sonuç olarak ben ankarada yaşayan bir insan olarak piyasada pek işten anlayan eleman bulmak çok zor,yeni yetişen eleman yok denecek kadar az olduğu için piyasada çok düşük ücretlere çalışan bulmak zor değil
hayırlısı ne diyelim

kardeş gerçekten tüylerim diken diken oldu
bence bu firmanın ismini ve adresini verde diğer arkadaşlarda bu dolandırıcıların tezgahına düşmesinler

Bence de. Firmalar ciddiyetsiz çalışmalarının kendilerine zarar vereceğini bilirlerse çalışanlarına yada iş görüşmesine gelenlere daha tutarlı davranırlar.

Başbakan bir aralar kalifiye elemana ihtiacımız var yetiştirelim diye nutuklar atıyordu.
adama sormazlarmı bu adamlar yetişdide maaşlar kalifiye oldumu ??
Maaşlardanda gecdik artık 2 meslek bilmemizde gerekiyor, artık sadece elektrikcilik yok yanında baya bi mekanik bakımcılıkda şart oldu. mümkünse 2 mesleklileri alınıyor artık işe
Evet örgütlenmemiz gerekiyor.
Devlet artık sadece memuruna sahip cıkıyor en düşüğü 1300 tlden maaş , İş kaybetme derdi yok mesai derdi yok, yol masrafı derdi yok, sendika derdi yok ohhhhh ne ala memleket .......

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri