tek pot ile 4 çıkışlı bir amfinin sesini nasıl kontrol edebilirim.

muratım

Üye
merhaba arkadaşlar ben 4 çıkışlı bir amfi yaptım ama ses konrolu için 4 tanede pot kullanmam lazım tek pot ile bu işi yapabilirmiyim şimdiden teşekkürler.

bunu ancak sinyal girişine potu koyarak yapabilirsin.fakat mono ses alırsın

bu devrenin girişine bir tane stereo pot bağlarsan ve çıkışlar 4 anfi girişine bağlarsan tek potla ses ayarı yapmış olursun

not:devre anfini girişine bağlancaktır kesinlikle anfi çıkışına bağlanmaz

Ekli dosyalar

• sema289fi2.gif
    sema289fi2.gif
    4.5 KB · Görüntüleme: 90
SADECE sinyal girişinden kontrol edebilirsin . Zaten anfilerde çıkış kontrol edilmezz giriş sinyali kontrol edilir

ya alaksız şeyler yazıyorsunuz milletin kafasını bulandırıyosunuz arkadaşım hiç öle şeylere gerek yok sistemini bozma boşuna hemen bir elektronikçiye koş ve 4 katlı potansiyo metre istiyorum de oda sana degerini soracak söle degerini al potansiyometreni bağla devrene...

ÇALIŞMAYA DEWAM.

ya alaksız şeyler yazıyorsunuz milletin kafasını bulandırıyosunuz arkadaşım hiç öle şeylere gerek yok sistemini bozma boşuna hemen bir elektronikçiye koş ve 4 katlı potansiyo metre istiyorum de oda sana degerini soracak söle degerini al potansiyometreni bağla devrene...

ÇALIŞMAYA DEWAM.

aynen kardeşim en basit yöntemi bu vede ekonomik.

ya arkadaşlar bnm bir amfim var cd çalardan söktüm ama ses kontrolü yok ben bu devreye neasılses kontrol ekliyebilirim amfi hakında bilgim yok

Forum istatistikleri

Konular
128,596
Kullanıcılar
450,599
Son üye
RABİAA29

Yeni konular

Geri