tek fazli motor devri kontrolu

muhenis33

Üye
Tek fazli AC motorun var (500 W) otomasyondan oransal olarak surmek istiyorum (0-10V ile) marka ve firma bilgisi alabilirmiyim. Yardimci olursaniz sevinirim.
Selamlarimla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kondastörlü ise asla devir ayarı yapamazsın
hele kondastör ve merkezkaç anahtarlı ise aslı süremezsin
bunlar yoksa bu çok zayıf fan motorlarındandır.(hiç denemedim gerek olmadı ne biliyim şimdi)...

kondastörlü ise asla devir ayarı yapamazsın
hele kondastör ve merkezkaç anahtarlı ise aslı süremezsin
bunlar yoksa bu çok zayıf fan motorlarındandır.(hiç denemedim gerek olmadı ne biliyim şimdi)...

220 volt hız kontrol cihazının 2 çıkşın kullanarak tek fazlı ve kondansatörlü motorlar problemsiz sürülebilmekte merkezkaçlıyı denemedik ama daimi kondansatörlüde bi problem çıkmıyor

Arkadaslar Cut-out yontemi ile 220 Volt tek fazli motorlari kontrol edebiliyoruz, 8 A-12 A lik motorlari kontrol eden cihaz 150 TL civarlarinda isteyene firma ve katolog bilgisi yollayablirim.

Sayin Kisa devre
220 Volt cikisli cihazlarda 220 Volt girisili ve 3 X 220 Volt cikisli invertorleri mi?kastediyorsunuz bildigim kadariyla bu yontem imkansiz eger siz yaptiysaniz lutfen bilgi verirmisiniz.

Sayin Kisa devre
220 Volt cikisli cihazlarda 220 Volt girisili ve 3 X 220 Volt cikisli invertorleri mi?kastediyorsunuz bildigim kadariyla bu yontem imkansiz eger siz yaptiysaniz lutfen bilgi verirmisiniz.

yazdigim anlasılabildimi? Acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dvyer marka
Irtibat telefonu;
05338135816
Serkan bey

ben bugün kendi açağımız restoranın mutfağındaki 2 adet 1.8kwlik tek fazlı kondansatörlü aspiratör motorunu 25 a lık bir dimmer ile kontr0ol ettim şimdilişk sorunsuz çalışıyor.ancak ilerde sorun cıkarırmı.yada bunun yerine frenakns kontrolü ile devir kontrolü yapsam dahamı iyi olur?

Hicbir sorun cikmaz ayni yontemle senelerce kullandigimiz fanlarimiz var.

Merhaba arkadaşlar bu Cut-Out dediğimiz sistem nasıl bişey motorun gücünü yükseltebilirmi.Monofaze vinç motorlarında tekne kaldırırken sorun yaşıyorum motor bayılıyor görünce merak ettim.yardımlarınız için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri