tedaşa trafo başına abonelik

pjesra

Üye
tedaştan trafo başına abonelik almam gerekiyor. Ne gibi proje yapılır? bilgisi olan arkadaş varsa acil yardıma ihtiyacım var. projesini yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? elinizde örnek varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Birden fazla trafo var anlaşılan...
Alınacak işletme ve/veya tesisin projesi varmı?
Bayındırlık tan mı izinli ,yoksa belediye denetiminde mi?
Enerji tek bir yerden mi branşman edilecek?
Bunları bilmek gerekiyor...
OG abonelik işlemleri hele bina veya tesis bayındırlık denetiminde ide çok prosedürlüdür...
Mesleğin nedir? İşin takibatını sen mi yapmak istiyorsun?...

Aynı kampüs içerisinde ( arıtma hariç ),birden fazla abonelik yapılmaz.Tesisleriniz,farklı ad-
reslerde ise,siz istemesenizde ,tek tek abonelik olmak zorundadır.Bunun için,özel bir işlem
gerekmiyor.Tedaş'a her abone için,ayrı proje götürmeniz yeterli.

ben kamuda elektrik mühendisiyim, kampüs içindeki trafo için yeni bir abonelik almamız gerekiyor. mevcut trafo ve dağıtım var ama daha önce abonelik alınmamış ve elimde tesis ile ilgili herhangi bir proje yok. var olan tesis için proje çizmem gerekiyor. tek hat şeması yeterli olur mu? ayrıca beslenen bölgenin kompanzasyonu da yapılmamış. elinizde örnek bir tek hat şeması varsa örnek olarak kullanmak istiyorum.

Kamusal alanlardaki trafo merkezleri bildiğim kadarıyla C2 Tip oluyor(işletme ve bakımı tamamen tedaşa ait yani) o nedenle ilgili dağıtım şirketine bir dilekçe yazı merkez numarasınıda belirtirseniz yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri