Tedaş Elektrik Saatlerini karıştırdı.

Değerli paylaşımcı arkadaşlarım:
10 Yıllık kullanım süreleri dolan sayaçlarımızın Tedaş görevlileri tarafından değiştirilmeleri sırasında yapılan yanlışlık sonucunda;
1.16-06-2011 Tarihinde,benim sayacım komşuma 567 indexle,
2.15-06-2011 Tarihinde komşumun sayacı bana 195 indexle takıldı.
3.Oluşan yanlışlıktan sonra;
a)Komşum kendisine takılan(Aslında bana ait) 567 indexli sayaçtan toplam 1268 Kw. elektrik sarf etmiş olup parasını ödemiştir.Sonunda sayaç 567+1268=1835 İndexe ulaşmıştır.
b)29-11-2011 Tarihinde -1835(Bu indexe kadar olan ödemeler tarafından ödendiğinden) ile sıfırlanarak tekrar bana takılmıştır.
4.a)Şahsım ise bana takılan(Aslında komşuma ait) 195 indexli sayaçtan toplam 817 Kw elektrik sarf etmiş olup parasını ödedim.Sonunda sayaç 195+817=1012 indexe ulaşmıştır.
b)29-11-2011 Tarihinde -1012(Bu indexe kadar olan ödemeler tarafımdan ödendiğinden) ile sıfırlanarak komşuma takılmıştır.
5.Bu yanlışlıklar sırasında komşumun kullandığı ve ödediği elektrik sarfiyatı :1268 Kw.
6.Bu yanlışlıklar sırasında benim kullandığım ve ödediğim elektrik sarfiyatı :0817 Kw
7.İkimizin kullandığı elektrik sarfiyatı arasındaki fark:0451Kw.
8.Görevliler tarafından elektrik tüketim indexi okunup hesaplanırken;
a)Apartmanın elektrik panosundaki daire numarası yazılı olan yerde takılı olan sayaçın indexi mi?
b)Apartmanın elektrik panosundaki daire numarası yazılı olan yerde takılı olan sayaç numarası kontrol edilerek okunan sayaçın indexi mi;
Esas alınıyor bilemiyorum.
Not :Benim şahsi görüşüm (a) şıkkının uygulandığıdır.(b) şıkkının uygulamasının çok zor olacağı düşüncesindeyim.
9.Görevliler tarafından elektrik tüketim indexi okunup hesaplanırken;
a)Apartmanın elektrik panosundaki daire numarası yazılı olan yerde takılı olan sayaçın indexi esas alınıyorsa;
Sayaçtan okunan indexler benim harcadığım elektrik miktarını gösterdiğinden şahsıma borç çıkarılmaması gereki düşüncesindeyim.
b)Apartmanın elektrik panosundaki daire numarası yazılı olan yerde takılı olan sayaç numarası kontrol edilerek okunan sayaçın indexi esas alınıyorsa da;Mantıken şahsıma 451 Kw.lık fark borç olarak çıkarılması gerekirken;
En son 12-12-2011 de okunnan 1107 indexten saatin sıfırlanması sırasında -1012(Bu indexe kadar olan ödemeler tarafımdan ödendiğinden) düşülerek 95 Kw.lık tüketim de eklenerek toplam 412.37 Tl ödemem gereken bildirim gönderilmiştir.
10.Bu konuda kuruma yaptığım sözlü başvuruda sorunumu çözemediklerinden dilekçe ile müracaatım gerektiği ifade edildi.
11.Bu konuda dilekçe ile müracaatımı yaptım.
12.Borcumun hesaplanmasında yanlışlık yapıldığı düşüncesindeyim.
13.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgilerinize.
Saygılar.
Not:Tedaş görevlileri tarafından yapılan yanlışlıklarda dolayı en azından bir özür dilemelerini beklerdim.Ne yazık ki beklentim boşa gitti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri