TB6560 devre yapımı yardım

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. entegrenin şemasıyla ilgili kafamdaki soruların cevaplarını aldım. En kısa zamanda isis ve ares çizimini buraya koyarım, benim gibi çaylaklar faydalanırlar. İsmail abi sürücü projenin bi kısmı sadece, cnc nin her parçasını kendimiz yapmaya karar verdik. rulman yatakları gövde vs. herşeyi kendimiz işlemeyi düşünüyoruz ki bunu biz yaptık diyebilelim. Size son bir sorum olacak. Şöyle;

Elimde 300W power suppyl var ve ilk yazımda belirttiğim gibi sadece bu ps'yi kullanmayı düşünüyordum(entegreler için 5V motor için 12V) ancak mümkün olduğunca 40 volta yakın bir değerde sürmem gerektiğini söylediniz. Ben şimdi 36volt smps güç kaynağı alsam ve bu güç kaynağının gnd'sini elimdeki ps ile birleştirsem, 5 voltu pc power supply sinden alsam 36 voltu yeni alacağım power supply den alsam sorun yaşar mıyım. yoksa tek kaynak mı kullanmalıyım. bunun için sanırım 36 voltu önce 7812 ile 12 volta sonra 7805 ile 5 volta indirmem gerekecek. Sizce ne yapmalıyım.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

Şunu söylemeyi unuttum, elimdeki motolar yaklaşık 5 volt 2.5 amper.

Gnd leri birleştirmek olabilir. Ama 12V ve 5V için ayrı bir koca bir kutu PS kullanmak yerine 36 V dan elde etmek de mümkün.

78xx serisi gibi lineer reg. ile ısınma sorunun olur. lm2575-2576 gibi SM buck regülatörler daha sorunsuz. En azından 12V 'u bu şekilde elde edip 7805 'e 12V u girebilirsin. 2575-76HV serileri 65V 'a kadar giriş geriliminde çalışabiliyorlar.

Motor gerilimi konusunda ise söylenecek çok birşey yok. Eğer hız istiyorsan gerilim yüksek olmak zorunda. 6560 'ın nominal max besleme voltajı 34V, 40V a kadar da dayanıyor.

Önerim maliyet de önemli ise, PS için harcama yapmadan önce diğer işlerini devreyi, mekaniği vs. hazırla. 12V yetmezse 36V PS alıp bağlamak sona kalsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri