Tavuk Çiftliği İçin Öneriler

1500 metrekare. yükseklik 2,50metre olan bir kümeste taban ışığı 80 lüx olacak şekilde en ekonomik aydınlatma sizce hangisidir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşım benim arkadaşında tavuk çiftliği var kümeslerde genellikle hava boğulma olayı oluyor eğer fanlar hesabsız konmuşsa baştaki fanlar çalıştı diyelim ve diğer baştaki fanlarda çalıştı diyelim ortada hava boğuluyor bunu önlemek içinde ortaya sirkilasyon fanları konuyor birde kümeslerde genellikle yedek bi pano bulundurmanızı öneririm çünkü plc de yada panoda patlama arıza gibi durumlarda fanların çalışması lazım bunun için hemen diğer pnoyla işlem yapmanız gerk yoksa tavuk ve civciv ölümleri kaçınılmaz oluyor iyi çalışmalar

tavuk kesıldıkten sonra bant uzerınde tartımı hk bılgı verebılırmısın

ısıya duyarlı calısan dıjıtaller var ısıya gore fan acıp kapatıyo devır ayarlı

tavuk kumesı ve panalorı hakkında tum soruları bana sorabılırısnız sıze sısıtem ve bılgı hakkında yardımcı olabılırım 1.5 yıldan berı bu ısın ıcersındeyım sıze bılgılerımı aktarabılırım

merhaba arkadaşlar gsm modullu iletışım mukemmel medusa hangı modulu kullanıyor mesela siemens mc35i ,tc35i telit bırkaç modelı var sagem var piyasaya yenı çıkan sim300 var ama bu sim 300 modulunun distrıbıtorunu bulamadım gelelım tavuk çiftlıklerıne bu konuda siemens tc35i kullanarak iki motor çalıştırma bunlar fan olabılır 8 adet sensor gırışı var bunlara sicaklık sensoru elektrık kesıldı arıza vs vs eklenebılır proğram mukemmel çalışıyor aslında benım amacım farklıydı yapmışken ürünün çalışma alanını genışlettım sponsor bulursam serı uretıme geçcem yazılım istıyene codeprotecli olarak birer pic gonderebılırım pcb olarak çizdim çıkardım çalıştırdım hoşuma gıtmedı yenı tasarım yapıyorum

bu tür alanlarda her zaman göz ardı edilen sorun içeriden dışarı atılan ve dışarıdan emilen hava bakteri vs içeriyor mu. havayı dezenfekte ediyor musunuz .

bende 5 -6 tavuk çiftliği yaptım fanları 380 v.ve ıtalyadan gelıyor ayrıca panoları hazır şirket tarafından gönderilir.yem motoru panosunu kendin yapabilirsin aydınlatma panosunu da yaparsın diğerlerini karabükte yapan bır arkadaş var

ben senin söylegidiniz gprs sistemini baska bır amacla kurdum süper calısıyor. sistem şöyle bir su deposu var kasabaya tatlı su ihtiyacını karsılıyor sistemi gelen su hattında herhangi bir sebeble su kesintisi olursa sistem önceden belırlenmiş 10 numaraya sms gönderiyor hemde güneş enerjisi ile çalısıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri