Tavsiye CNC

ex8

Üye
Merhaba

Masif ağaç, mdf, pleksi, alüminyum işleyebileceğim, alanı 1m x 1m veya biraz daha büyük hazır CNC arıyorum. Bildiğiniz önerebileceğiniz marka veya bir ürün var mı?

Teşekkürler

Marka önermek ne kadar doğru bilemedim. Piyasada fahiş fiyatlara dandik makine çok dikkatli olmak lazım.

Bütçen ne kadar

10bin lira kadar tabi bu 13-15' e de çıkabilir ama çıkmasın :D

Bütçe güzel :) Ticari kullanacaksın sanırım. 10000 bütçe olunca

Ticari olarak kullanmayacağım sadece güçlü ve pürüzsüz bir makina olmasını istiyorum. Daha önceden kendi çizim programını geliştirdiğim cnc toplamıştım 2D kesimleri gayet iyi yapıyordu fakat 2D ile sınırlı kalması beni sınırlandırdı ve yazılım geliştirme yıpratmıştı şimdi kafamın çoook rahat etmesini istiyorum güzel bir makina ile :)

Güçlü ve pürüzsüz istiyosan 10 bini geçmesin demeyeceksin [emoji2] 10.000 tl ye çok harika bir şey bulamazsın

Buradaki hiç kimse, şundan şu firmadan al diyerek kefil olmaz, bir çoğu kendi makinasını (macerasını) yapmıştır.
Gel abü bende var, benim makinam iyidir, vereyim-satayım diyenler olabilir. test ederek hatta varsa işi bilen biri ile görerek alın. Kalitelidir ebat yetmez, hah bu dersin kamyonette dağılır vs. vs.
Kendim yapacağım derseniz, forumdaşlar yardımcı olurlar.
Hazır alacam derseniz sahabısındancom'da bakabilrsiniz.

En önemli fark şu. kendin yapacağım dersen 6 ay yapmak 3 ayda öğrenmek sürer. Hazır alırsan direk öğrenmeye aşamasına geçersin. Ama paran gider. Bir de kalitesi tabi.. İyi bakmak lazım. Sacdan kıvırma, rulmanı dahi olmayan makinalar satılıyor. Dikkat

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri