tam otomatik otoklav projesi

pıd kontrollü olacak zaten olayı çözdüm gibi ama fikirlre ve projelere acıgım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yinede saol kardeş sweden haklıosın bedava kimse vermez ama burası paylasım sitesi verndende vermeyendende allah razı olsun

Arkadaşlar otoklav sadece hastanelerde değildir.
Yediğiniz konserve,salça,ton balıklarının sterilizasyonuda bu makinalarda yapılır.
Dardanel-Tat-Penguen-Tukaş ta tarafımdan kurulup devreye alınmış onlarca otoklav vardır.
Ayrıca arkaddaşın belirttiği gibi Kauçuk sanayiinde de kullanılır. Örneğin Fren hortumu, Radyatör Hortumu ve benzin hortumu vb. yapımında.
Bilgilerinize sunulur.

Oto klav, tekstil sanayiinde de kullanılır, bahsedildiği gibi bir nevi pişirme kazanıdır..

bu otoklavlar ılac sektörunde de cok kullanılıyor ozellıkle ıkı kapılı ve baya buyuk olanları sızın bu yaptığınız programda bowıedick testı ve sızdırmazlık testı varmı acaba

Arkadaşım sen bunu sağdan soldan bulmaya çalışacağına otur kendin yaz. keza başkasının yazdığı program senin hiç bi işine yaramaz. çünkü yarın bir gün bir tarafını dğeiştirmen gerekir hiç bi yerine dokunamassın ...
Ayrıca bu konuda detaylı bilgiyi en285 standardını aç oku öğren ona göre yap..
Otoklav kontrolü basit bir işlem değüildir. Jneratörün su motoruun hava motorunun vakum motorlarıı ceket basıncı vsvs. bir ton ünite var ve bunların birbirleri ile uyulu çalışması lazım.
Ben 4 yıldır bu işle uğraşıyorum hala çözemediğimiz bir çok nokta var..
ne amaçlı bu işi yapmak istediğini bilemiyorum ama kısa vadeli veya hobi amaçlı çalışma yapacaksan işin zor..
Ayrıca bunun gibi yazılımlar kurumların kendi yazılımlarıdır ve gizlilik dercesi vardır.
kimse kimseye vermez söz konusu bile olamaz...
Arkadaş unitronicsle yapmış. Amerikayı yeniden keşfetmeyelim hazırı var üretmeyelim oturalım yiyelim dior..
Zaten bu zihniyet değilmidir bu memleketi üretmeden tüketmeye alıştıran. Televizyonu çok fazla izlemiş sanırım.

Herneyse ..
bu arada pid kontrolüylede yakından uzaktan alakasının olmadığını belirtelim...

Merhaba
Ben bu sitede Dijital devreler bölümünde bu sistemin timer devresini vermiştim ama kimsenin dikkatini çekmedi.Yeri gelmişken söyleyeyim ben uyguladım ve de hala kullanmaktayım.daha fazla bilgiyi
****@*******.com cevaplayabilirim.
Xor ile ısıtıcı+termostat+timer
kudretuzuner

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir kaç senedir ugrasan biri olarak bence otoklav programını hazır programa bakarak veya kopyalayarak ogrenemez,uygulayamazsınız.Tavsiyem eger imkan var ise once calısan bir makineyi inceleyin.Ayrıca çogu otoklavın ısı kontrolu basınc ile yapılır,bilginize...

Arkadaşlar otoklav makinesi sadece sterlizasyon makinesi değildir. Ben Beyaz tuğla fabrikasında çalışmaktayım sizin anlayacağınız dilde ytong fabrikası ve daha yeni kuruldu.!,5 sene oldu ve son teknoloji ile kuruldu. Bizdki otoklavların içine yaş halde beyaz tuğla girer ve son halini alarak beyaz şekilde çıkar. 43 metre uzunluğunda, 2.5 metre çapındadır. içi 200 derece sıcaklığa çıkmaktadır. ve 10 bar basınlı buhar vardır. Bilgisayar yardımı ile otoklav basınç eğrisi ayarlanır. Siemens oransal vanalar vardır. ve periyodik olarak kalibrasyon yaparız. (geçen haftaki revizyonda yaptık). Otoklavlar türkiyede yapıldı. ama diğer elektriksel ve bilgisayar sistemini almanlar kurdu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri