Otomatik Multimetre Önerisi

tncy.yx7

Üye
Merhaba Ben Aneng SZ02 Almayı düşünüyordum ancak Türkiye'de satan 1 yer vardı ve stokta yokmuş acilen bir otomatik Multimetreye ihtiyacım var aneng SZ02 gibi bir tasarım istiyorum bana önerebilir misiniz?

NCV Özelliği
Büyük Ekran
Tam Otomatik

Özelliklerine İhtiyacım Var Önerirmisiniz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aneng SZ02 gibi bir multimetre olmasa da sağlam yıllarca kullanabileceğiniz, düşük enerji tüketimi,sağlamlık ve olması gereken bir çok özelliklere sahip, önerebilecegim bir multimetre

Unit UT-139C

61hcHjzPq3L._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Son düzenleme:
Bütçe?
Fluke var, Brymen 869s var. DT830 var...

Küçük işletme, hobi, işlemleri için ideali UT-139C dir. "Bence"
janjanlı gösterişli, cıvıltılı ölçüm aletleri fazla uzun ömürlü olmuyor.
Kalitesi, sağlamlığı, bütçeye uygunluğu, uzun pil ömrü, otomatik ölçüm yapması, RMS , NCV, Sıcaklık ölçümü, kapasite ölçümü vs.vs.. ölçümleri için ideal...
Unit UT-61E de var. Bu cihaza da bakabilirsiniz.
https://www.elektromarketim.com/uni...UedecujoPULB8d0hyG_lcitVjQxlSOswaAjfgEALw_wcB

unit-ut61e-1000v-true-rms-dijital-multimetre-olcu-aleti-dijital-multimetreler-unit-473027-65-O.webp

MASTECH MS8268 Dijital Multimetre
Uzun pil ömrü,
Eksi yönü: kapasite ölçümü biraz kısıtlı, 200 UF üstü kapasiteleri ölçemiyor.

ms8268-mastech-dijital-multimetre-avometre.jpg

Tercih kullanıcıların,

Son düzenleme:
Aneng SZ02 gibi bir multimetre olmasa da sağlam yıllarca kullanabileceğiniz, düşük enerji tüketimi,sağlamlık ve olması gereken bir çok özelliklere sahip, önerebilecegim bir multimetre

Unit UT-139C

Ekli dosyayı görüntüle 103926
Türkiye de yetkili servisi malesef yok . Bu yüzden garanti kapsamında arıza olursa nasıl bir prosedür izleniyor muamma . Ucuzluğuna tamah edilip alınabilir ama gerisi şansa kalmış.

Başka Alternatifler var mı?
Alternatifleri yukarı da yazdım. Resimlerle önerdiğim cihazlar halen atölye de kullanılmaktadır.
Kullandığım cihazlar tavsiyemdir.
Atölye de üstün cihaz UT-71E de var. (pili çabuk bitiriyor- Şarjlı pille sorunu çözdüm)
2 tane de UT-139C var. Ne zaman işlem yapsam, elim hep 139C ye gider.
Yüksek doğruluklu ölçümüne güvenirim. Alışkanlık her halde...
110000305910768.jpg

Tam otomatik değil derken?

Otomatik ölçüm yapan multimetreden ne anlamalıyız?

Ne anlarsınız bilemem ama tam Otomatik yani şu ortadaki dönen yerden bulunmayan(adını bilmiyorum) multimetredir araştırırsanız bulabilirsiniz.
Böyle bir düğme olmasada ölçüm için yine ölçülen birim için cihaz üzerinden seçim gerekir herhalde . Ben sokayim her yere o otomatik anlar diye bir cihaz çalışması ben şu yaşıma kadar görmedim. Bu mantıkla da calisan cihaza otomatik demek pek mantıklı olmaz .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri