TİA PORTAL S7-PLCSIM V13 Hatası

hesap.1990

Üye
Arkadaşlar TiaPortal PLC SİM resimdeki gibi neden hata veriyor.

NSPNrEPzSUaa9eiRlGLOZA.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Plc sim açtığım zaman direkt böyle açılıyor

15xx secince simulator calisiyor 12xx icin extra guncellemeler yapmak gerekebiliyor.

Son düzenleme:
Merhaba. Ne yaptıysan resimlerdeki ekranı değiştiremedim. start simulasyon seçeneği aktif olmadığı için simulasyona geçemiyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    132.6 KB · Görüntüleme: 155
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    134.5 KB · Görüntüleme: 147
Güncelleme yapmanız gerekiyor. Tia Portal V13 ile ilgili en son güncellemeyi ve PLCSim ile ilgili son güncellemeyi de yaparsanız simülasyon özelliği 12xx CPU larda da aktif hale gelecektir.

Güncelleme yapmanız gerekiyor. Tia Portal V13 ile ilgili en son güncellemeyi ve PLCSim ile ilgili son güncellemeyi de yaparsanız simülasyon özelliği 12xx CPU larda da aktif hale gelecektir.

Bende Tia V13 Upd9 ve PLCSim V13 SP1 kurulu ve çalışmakta...

Merhaba. Ne yaptıysan resimlerdeki ekranı değiştiremedim. start simulasyon seçeneği aktif olmadığı için simulasyona geçemiyorum. Teşekkürler.
simulasyonun aktif olmasına gerek yok bende de aktif değil
download to device kullan işlemciye aktar programı
monitoring on off ilede simulasyonu kullanabilirsin programı.
3.PNG 4.PNG

Verdiğiniz destek için teşekkür ederim. Plcsim çalıştı. Ama HMI simülasyonu yapacağım zaman The Tahoma font not installed diye bir hata veriyor. Bu sorunun çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri