Türk Mucit Muammer Yıldızın geliştirdiği patentli cihaz kendi elektrigini üretiyor

arkadaşlar bu kadarda bu muammer yıldızın manyetik motoru hakkında iyimser düşünüp hemen yanılmayalım hani hatırlarsanız3-5 sene öncede skandalla sonuçlanan erke dönergeçi denen askeriyedeki üst düzey komutanlar öncülügünde başlatılmış ve sansasyon haberlerler herkesi kandırmayı ve merakla beklenen vede fiyasko-fos çıkan projeleri vardı hafızamızı zorlarsak ne oldu ...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
şüpheli makinalar altında incelensede patent var sonuçta benim bildiğim çalışmayan icat patent almaz

üstat dedenin babası bence hala haklı atmosferi olmayan ayda nasıl olurda amerikan bayrağı fırtına var gibi dalgalanır aya gittiklerini idda ettikleri yıllarda atmosfer dışındaki bir alıcıya temiz bir sinyal gönderebilecek bir modülasyon varmıydı tamam bişiler yapalım bende diyorum bir konu açtım rusların forumundaa gördüm utandım açtım ister bak oku ne kadar ilerledik biz sadece yorum yaparız taktir etmeliymişim ispatlanmamış bişiyi niye taktir edelim her ay türk mucitt böyle bişi yapsam her halde bi üniverside vs gibi yerde test etmez almanyada otomasyon fuarında tanıtırdım bilmem anlatabildim açıkk söylemem gerekirse taktir edesim gelmiyo içimden

hocam sizi tebrik ederim kisisel bisey olarak anlamayın sahsi kanaatim "MİLLET GİDER AYA BİZ GİDERİZ YAYA" sozüne olan kanaatimi tescil ettiniz. bundan bir sene oncede yine bir haber vardı Türk mucitlerimizden biri
zincirsiz bisiklet yapmısdı tam acıklanmamısdı ama bu haberden sonra sanırım oda manyetik bi makinaydı saate 79 km hız yapıyodu bakıyorum da ne o mucit nede patentli makınesı piyasada yok, sebebıne gelınce sanırım durum ortada bız daha bunları ıcad eden ınsanları takdır edemezken nasıl olurda faydalı isler yapabilirizki..
ALLAH tealanın bızlere verdigi bu kadar guclu madenler varken neden kullanmayalım neden ulkemizde tanıtmayalım neden bıze ait bir ucagımız arabamaz teknolojımız vs.olmasın bu gun iran kadar hatta endonazya kadar olamayısımızın nedenide bu galiba icatlara mucitlere gelismelere aydınlara gereklı onemı vermeyip , hepberaber dort elle sarılıp gelistirip paylasarak vatanımıza mılletımıze kazandırmak yerine malesef tartısıyoruz

şüpheli makinalar altında incelensede patent var sonuçta benim bildiğim çalışmayan icat patent almaz

Aslında çalışmayan cihaz da patent alabilir. Çalışması şart değil.

İki mıknatısın birbirini itme ve çekme güçleri var. Bu güçler uygun bir mekanik dizilimle veya sürekli bir 3 eksenli dönme sistemi geliştirilerek sabit bir dönme torku elde edilebilir mi? Asıl soru burada. Yoksa yoktan enerji elde etmek gibi bir iddia yok.

patent anlamsız ozaman niye var versinler bütün patentli icatları herkes istifade etsin avusturyalı bir mucidin dediği gibi sadece paranıza gözü dikmiş aç gözlü köpekler

hocam sizi tebrik ederim kisisel bisey olarak anlamayın sahsi kanaatim "MİLLET GİDER AYA BİZ GİDERİZ YAYA" sozüne olan kanaatimi tescil ettiniz. bundan bir sene oncede yine bir haber vardı Türk mucitlerimizden biri
zincirsiz bisiklet yapmısdı tam acıklanmamısdı ama bu haberden sonra sanırım oda manyetik bi makinaydı saate 79 km hız yapıyodu bakıyorum da ne o mucit nede patentli makınesı piyasada yok, sebebıne gelınce sanırım durum ortada bız daha bunları ıcad eden ınsanları takdır edemezken nasıl olurda faydalı isler yapabilirizki..
ALLAH tealanın bızlere verdigi bu kadar guclu madenler varken neden kullanmayalım neden ulkemizde tanıtmayalım neden bıze ait bir ucagımız arabamaz teknolojımız vs.olmasın bu gun iran kadar hatta endonazya kadar olamayısımızın nedenide bu galiba icatlara mucitlere gelismelere aydınlara gereklı onemı vermeyip , hepberaber dort elle sarılıp gelistirip paylasarak vatanımıza mılletımıze kazandırmak yerine malesef tartısıyoruz

Sana sonuna kadar katılıyorum arkadaşım, bizde meşhur bir söz vardır "GAVURDAN DAHA MI İYİ BİLECEKSİN? " diye elin gavuru yapınca " ooo süper olmuş ALMAN işte yapar" deriz, biz yapınca "ADAMA BAK FANTAZİ YAPMIŞ" der ardından ya etiketleriz hemnen DELİ diye yada "İŞİ GÜCÜ YOK, KOCAMAN ADAM, UTANMIYORDA BUNLARLA UĞRAŞMAYA" der geçer gideriz.... geçmişte bunun örnekleri çok, saymakla bitmez su ile çalışan motor yaparız, teşvik olmadığı için suyun içinde kaybolur gider, teşvik etmediğimiz gibi yerin dibine sokmak içinde elimizden geleni ardına koymayız, insanlara yardım edersin ortaya bişeyler çıkarılsın diye, hiçbir karşılık beklemeksizin, ama birilerinin menfaatine engel oluyorsun diye eleştirilip yerilirsin.... burası malesef TÜRKİYE her nekadar bu gibi olumsuzluklar olsa da bizim "VATANIMIZ" inşallah bu gibi olumsuzluklar, önyargı yada yermeler daha minumum seviyeye inerde bizler de ilerlemek adına ortaya bişeyler koyabiliriz.... çinli kadınlar, TÜRK kadınına evine gelir sağlamak adına; "siz evde bir saat bile mi yapamıyorsunuz?" diyebildiği şu teknoloji çağında, bizim çabamız hala birilierine engel olabilmek... herkese selamlar....

Sayın meslekdaşlarım, sevgili arkadaşlar;
bazılarınızın yazılarını okuyunca,
"bunu yazan kesinlikle teknik adam değildir" diye düşünmekten kendimi alamıyorum...
Burada pek çoğumuz teknik bir temelden geliyoruz... Yani pozitif bilimle uğraşıyoruz...

Lütfen aşağıdaki linkteki kısa hikayeyi okuyunuz ve ne demek istediğimi anlamaya çalışınız...

https://www.kontrolkalemi.com/forum/serbest-konular/50302-usta-cirak.html

patent anlamsız ozaman niye var versinler bütün patentli icatları herkes istifade etsin avusturyalı bir mucidin dediği gibi sadece paranıza gözü dikmiş aç gözlü köpekler

Patent var. Çünkü bir başkası izinsiz aynı dizaynı kullanmasın diye. Cihaz çalıştığında gayet güzel bir uygulama fakat çalışmıyorsa patent olması insanları etkiliyor.

Bakınız
ilginç patentler - Google'da Ara

Sayın üyelerimiz burası dini tartışma forumu değildir. Din tartışması çıkarabilecek mesajlar silinmektedir. Lütfen konuya sadece bilimsel olarak yorumlar yazalım.

Sayın üyelerimiz burası dini tartışma forumu değildir. Din tartışması çıkarabilecek mesajlar silinmektedir. Lütfen konuya sadece bilimsel olarak yorumlar yazalım.

Söz konusu yazı zaten çok gerekli değildi. Silinmesi eksiklik olmaz.

Birde yazılanları konu başladığından beri okusak. Silinen yazının neden yazıldığı daha iyi anlaşılacaktı.

Kolay gelsin..........

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri