Tüplü tv bulanık ekran sorunu

_ahmet

Üye
Merhaba. Elimde Cihan marka arkasında Grundig yazan bir tüplü TV var bu televizyonun çalışmasında bir sorun yok ancak ilk açıldığında görüntü aşırı bulanık gösteriyor. 20-30 dakika çalıştıktan sonra görüntü düzelmeye başlıyor. Göz problemimden dolayı bir süre bu televizyonu kullanmam gerekiyor küçük olması iyi oluyor benim için. Arızası ne olabilir ?

Kartta şişmiş kondansatör var mı diye kontrol edin. Kart üzerinde beyaz leke görürseniz tiner ile silip tekrar deneyin.

• Beğen
Tepkiler: jes
Merhaba. Elimde Cihan marka arkasında Grundig yazan bir tüplü TV var bu televizyonun çalışmasında bir sorun yok ancak ilk açıldığında görüntü aşırı bulanık gösteriyor. 20-30 dakika çalıştıktan sonra görüntü düzelmeye başlıyor. Göz problemimden dolayı bir süre bu televizyonu kullanmam gerekiyor küçük olması iyi oluyor benim için. Arızası ne olabilir ?
Filamenti ve katotu oksit tabakası ile kaplı olanlarda buharlaştıkça düşük sıcaklıkta elektron yayma özelliğini kaybediyordu.
Ondan olabilir.

Filamenti ve katotu oksit tabakası ile kaplı olanlarda buharlaştıkça düşük sıcaklıkta elektron yayma özelliğini kaybediyordu.
Ondan olabilir.
Sanırım bu işaretlediğim siyah kablodan bahsediyorsunuz söküp kontrol ederken koptu oksitlenip iletkenliğini kaybetmişti ucundan biraz kesip yerine taktım biraz da focus ayarıyla oynayınca tv kendine geldi şu anda çok iyi gösteriyor. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20240218_001637.jpg
    IMG_20240218_001637.jpg
    168 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Sanırım bu işaretlediğim siyah kablodan bahsediyorsunuz söküp kontrol ederken koptu oksitlenip iletkenliğini kaybetmişti ucundan biraz kesip yerine taktım biraz da focus ayarıyla oynayınca tv kendine geldi şu anda çok iyi gösteriyor. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Tehlikeli yerler. EHT nin olduğu; yüksek voltaj çıkan yerleri örnek göstermeyin.
Bilen var bilmeyen var. Düzelteyim onarayım derken, Kurcalayacaklar.
Eht üzerinde biriken elektrik olsa ki vardır.... eli/cildi yanacak/ delinecek.

Tehlikeli yerleri; sadece bilgi amaçlı yazın. (Dokunmayın, tehlikelidir diye uyarıda bulunun)
Elektronik bilgisi olmayanlar TV tamircisinden yardım alsın.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri