Subwoofer Kabini Yapımı Hakkında

Pekii ölçüsünü verdiğim kabin takribi kaç litreye denk geliyor? Veya bunun bir formülü var mıdır?
Üle üniversite okudun. Hala hacim hesabını yapamıyormusun KÖTEK.
3 kenarın birbiri ile çarpımı. Ölçüler cm olarak alınmışsa 10 a bölünmelidir.

mikado-md-2012-28-w-2-1-z.jpg

apartmana ancak bunu aldı dahi kardeşim 80TL idi sazanladı resmen bu MD2012 ilk alınan sonra grili olan MD3012'i de aldı iki set bende Black Sabbath Damaged Soul çalıyor MD2012 de MD3012 de notebookta o eser gayet güzel dinleniyor.

Üle üniversite okudun. Hala hacim hesabını yapamıyormusun KÖTEK.
3 kenarın birbiri ile çarpımı. Ölçüler cm olarak alınmışsa 10 a bölünmelidir.
Abi onu biliyorum ama hoparlörün kendi içe doğru derinlik olarak kapladığı alan da olduğu için. Onu hesaba katmıyor muyuz? Crossover kartı da belki oldu da ekledik. Onu da düşmek gerekir diye biliyorum. Onun hesabı karışık bi tık ondan dediydim :D

Ben sanırım fazla Kötek yiyeceğim 😂

Abi onu biliyorum ama hoparlörün kendi içe doğru derinlik olarak kapladığı alan da olduğu için. Onu hesaba katmıyor muyuz? Crossover kartı da belki oldu da ekledik. Onu da düşmek gerekir diye biliyorum. Onun hesabı karışık bi tık ondan dediydim :D

Ben sanırım fazla Kötek yiyeceğim 😂
Cahal civelek Yunus.
Aporlör bir miktar hacmi düşürüyorsa, sen de kabin ölçülerini 1 er cm kadar fazla yaparsın olur biter.
Tam 40 litre olacak koşulu zaten yoktur.

crossover kartı arka kapak yada taban kapapağa tutturuluyor ve hacime etkisi olmaz muhtemelen elyaf altında kalır profesyonel seslendirme kabinlerinde öyle oluyordu.

İşte böyle böyle öğrenicem galiba. Kötek yiye yiye 😁

Ben birçok arkadaşımı kötekledim :D
En son @sasen1 i hem köteklemiş, hem de plaketi yalatarak temizletmiştim.
Şimdilerde bana teşekkür ediyo :D
Valla bunu okurken 9V pil için yaptığım test aklıma geldi. Tersin pis valla haklısın, dikkatli davranmam lazım 😅

Valla bunu okurken 9V pil için yaptığım test aklıma geldi. Tersin pis valla haklısın, dikkatli davranmam lazım 😅
Neydi o beee :D Hala gülmekten gırılıyom.
Burada da anlatayım arkadaşlar ecik bilgilensin.
9V luk pil ölçümü yapıyorduk sanıyordum. O yıllarda MSN de vardı ve durumu msn üzerinden konuşuyorduk.
Senin ölçü aletleri ile yapmış olduğun ölçümler çipindirik olmuştu sanırım.
Bunun üzerine sana demiştim ki.
Pilin iki ucunu diline değdir.
MSN den duyduğum ses şuydu...
''YANDIM ANAAAMM''

Neydi o beee :D Hala gülmekten gırılıyom.
Burada da anlatayım arkadaşlar ecik bilgilensin.
9V luk pil ölçümü yapıyorduk sanıyordum. O yıllarda MSN de vardı ve durumu msn üzerinden konuşuyorduk.
Senin ölçü aletleri ile yapmış olduğun ölçümler çipindirik olmuştu sanırım.
Bunun üzerine sana demiştim ki.
Pilin iki ucunu diline değdir.
MSN den duyduğum ses şuydu...
''YANDIM ANAAAMM''
Evet "multi metrenin pili mi azaldı acabaa? Ondan yanlış ölçüyor olabilir mii" demiştik. Evde ölçebilecek başka alet yoktu. Sonrası zaten malum :D

Hesablamalarıma göre bu kabin yaklaşık 31.5 litre yapıyor. Ama kendi yapacağım kabini takribi 502x202x412 ölçülerinde, iç izolasyonu olan ve sunta malzemeden yaparsam mantıklı olacak gibi. Bu ölçüler 41 litreye denk geliyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri