Su tankı seviye bildirimi

isml

Üye
Arkadaşlar bu benim ödev konumdur mikroişlemci ile yapmamız gerekiyor fakat seviyeler 1 den 99 a kadar yazıcam ama bunu yapamadım yardım ederseniz çok sevinirim

S.A
Biliyoruz ki herşeyin uzayda bir ağırlığı ve hacmi var. Hacim ve ağırlığı kadar basıncı var. Buna dayanarak deponun altına bağlanmış sipirli bir boruya 0-10 V basınc sensörü bağlayarak yada sisteme uyarlanmış bir load sensörlede işin görebilirsin.

evet basınc sensoru ve bır proses kontrol cıhazıyla yapabılırsın daha basıt yapmak ıcın sıvı sevıye kontrol rolesı ıle yapabılırsın

Devrenin şemasını isiste çizdim onda bi problem yok ama programı yazarken zorlanıyorum bunun hakkında da bi yardımınız olabilirmi :)

Mikroişlemci de ADC'yi kurduysan gerisi elinde olan örn: integer bilgiyi yorumlamak kalıyor.

0-10000 = 0..10 mA olsun bunu % olarak gösterebilirsin.

Şimdi ön bilgiden sonra şunları da sormak lazım mikroişlemcin nedir?
ADC dahili mi harici mi?
Onun derleyicisi nedir?

vs..
Bunlardan sonra net cevap alabilirsin.

örnek kod:

void adc(void){
unsigned analog;

analog = AIN01 / 100; // bu senin adc n olsun
print_lcd ("%d",analog);

}

gibi

arkadaşım bununla ılgılı yapılacak bır şeyde ultutasonoc sensörler yapıp 0 10 volt cıkışı bır ındikatre girmek artık bundan sonrası senın arzuna kalmış her hareketi yapabılırsin

p16f877 kullanıcam ve assembly dilini kullanmam gerekiyo adc yi kullanmadım fakat ben seviyeleri 10-20-....60-70 olarak kullandım bunu 0-99 olarak yapmam gerekiyo 2 display ekledim fakat onlara sinyal verim çıkış alamadım

devrenin şemasını eklemeye çalıştım ama ekleyemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri