Step 7 programında AI/AO test etmek icin

qral

Üye
s7 300'de nasıl analogkartı io çalışıyormu diye test etmek için nasıl program yazmak lazım.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sn gral

Bence en saglami hardware yapilandirmasini yapip plcye yukleyin herhangi bir hata ledinin yanip yanmadigini gozlemleyin.Hemen ardindan online diagnoistik kismindan diagniostikleri kontrol edin module erisim okuma yazma yapilabilmismi diye.
En sonda usenmezseniz iki satir program yazip input ve outputlari kontrol edin olcu aleti ile.

eyw. kartal'da ben yeni proje acıyorum fc105 komutu yok nasıl cagırcam o komutu analogla hic bilgim yok dı/do ları test ettım io'ları ama analoglarda bi fikrim yok

Sn Gral
Programlamayi ne ile yapiyorsun?
Step7
Tia vs?
digitalleri nasil test ettin?
vat Tablosundan yaptiysan AI larida oradan yapabilirsin.
vat tablosuna piw280 piw282(adresleri salladim hardware de nasil tanimladigini bilemedigim icin) seklinde yazarsan ardindan izle dersen ilgili girisede 0-10v veya 4-20mA nasil konfigure etmissen verirsen scala edilmemis ham degerleri gorebilirsin.

********* teamviwerle baglantı yapsam usta

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn Gral fc105 blogu

Libraries->Standart library->TI-S7 converting blocks

Klasoru altinda(step7 manager icin yazabildim bende o var) ancak AI kalibrasyonunda ben bunu hic kullanmadim cunku cozunurluk icin blogun girisini goremedim blogu inceleme firsatimda yok suanda ben fc3 kullanmisim (0-27648) cozunurluk girisi icin ancak o nerde onu goremedim.

fc105 blogunu iyi inceleyin derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri