Start butonuna bastıgımızda 2 asenkron Moturu çalıştırıp 40 saniye sonra otomatik durdurmak

Cemalcy

Üye
Yardım edin ödevim için lazım yeniyim
Bir torna tezgahında bulunan 2adet asenkron motora aşagıdaki şeklde kumanda edilecektir.
-Start butonuna bastıgımızda her iki motorda çalışmaya başlayacaktır.
-40 Saniye sonra her iki motorda duracaktır.
Motorlar durarken kırmızı, Çalışırken yeşil lamba yanacaktır. Buna uygun kumanda ve güç devresini Amerikan ve Türk normuna göre çiziniz
Lütfen yardım

Son düzenleme:
Öğrenmeye niyetin yokmu?

Yav reis ögrenmeyede niyetim yok ödevi yapıp notumu alıcam ilerde bu meslegi yapmıyacam

hayat bize yapmayacağınız işleri de yaptirtabiliyor. o yüzden "ne yaparsan yap en iyisini yap" ya da "ne yaparsan yap aşk ile yap" değişmez mottolarım olmuştur.

öğrenci arkadaşlarımıza direkt yardımcı olmak yerine yol gösterici olmanın daha yararlı olacağı kanısındayım. yapamamak için bile üzerinde çalışmış olmak lazım. "şuraya kadar geldim, burada tıkandım, işte taslagim da bu" gibi bişey de yok ortada... çok rahat ödev siparişinin verilmesinin iyi niyetimizden kaynaklandigini düşünüyorum.

hayat bize yapmayacağınız işleri de yaptirtabiliyor. o yüzden "ne yaparsan yap en iyisini yap" ya da "ne yaparsan yap aşk ile yap" değişmez mottolarım olmuştur.

öğrenci arkadaşlarımıza direkt yardımcı olmak yerine yol gösterici olmanın daha yararlı olacağı kanısındayım. yapamamak için bile üzerinde çalışmış olmak lazım. "şuraya kadar geldim, burada tıkandım, işte taslagim da bu" gibi bişey de yok ortada... çok rahat ödev siparişinin verilmesinin iyi niyetimizden kaynaklandigini düşünüyorum.

Derslerde uyuyorum işe gittigimden yorgun düşüyorum . Hiç birşey dinlemıyorum bu perfonmansıda yapamazsam kalıcam sınıfta lise 3 ikisini bi arada götürmek gerçekten zor

arkadaş anladığım kadarıyla bu bir ödev sen bu ödevi çizmeye başla bizde sana yardımcı olalım öğrenmek istemiyorsan bence forum bu işler için kullanma bu tip sorular daha önce çıktı biraz araştırıp kafanı verirsen yapabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri