Staj Dosyası

Merhaba ben 11. sınıfa geçtim ve bu yaz staj yapmak zorundayım ve staj ımın bitmesine 5 gün kaldı ve bize okuldan verilen ve staj yapacağımız yer her neresi olursa olsunbunların staj dosyasına temrin gibi geçirmemiz gereken zorunlu 6 adet iş var ben bunları bulmakta güçlük çekiyorum işler aşağıda sırası ile var yardım edip cevap yazarsanız sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER

1 Bir elektrik tesisatına ait akım,gerilim,güç ve enerji değerlerini ölçen bir bağlantı oluşturunuz.Bu ölçü aletleri hakkında bilgi veriniz.

2 Ayarlı güç kaynağı devresi yapınız devre şemasını çiziniz ve çalışmasını anlatınız.

3 AVO metre ile devrenin akımını,gerilimini ve bir devre elemanının direncini ölçünüz.Bağlantı şemasını çiziniz.

4 Osilaskob u tanıtınız. Osilaskop ile devre frekansınıve gerilimini ölçünüz.

5 Lojik devrelerin endüstri deki kullanımını araştırınız. Örnek bir uygulama devresi çiziniz.

6 Bir doğru akım kontrol ünü yapan devreyi uygulayınız.Devre şemasını çiziniz,çalışmasını anlatınız.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BU BİLGİLERE ÇOK İHTİYACIM VAR

arkadaşım aradığın konuların cevapları forum ve konular içerisinde mevcut bunları tek tek bulup sana atamayız forumda ararsan hepsinin cevabı var....önce bir araştır bulamazsan bulamadığın konuyu yaz o zaman tardımcı oluruz....şimdi hangisini cevaplayalım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…