Elektrik elektronik staj dosyasi konusunda yardim...

Merhaba kolay gelsin herkese staj dosyami halen dolduramadim 1 2 cizimim var sadece aklima bir cok soru takiliyor bana yardimci olursaniz cok sevinirim oncelikle 12. Sinif okuyorum ve bize verilen yapilacak isler kagidimda kompanzasyon sistemleri var ve bunun alt isleri var ornegin kompanzasyon sistemi hesaplariini yapmak diyor benim kafami karistiran burada aktif guc budur bole hesaplanir reaktik guc budur bole hesaplanir vb gibi tanimlar mi yapilacak yada nasil bir sey yapilacak bilen varsa yardimci olabilir mi son olarak kumanda elemanlarini secmek diye bir is daha var orada guc ve kumanda devresi icin gerekli guc ve kumanda devre elemanlarini secmek diyor ben orada iste zaman rolesi budur deyip seklini butonlar asiri akim rolesi budur deyip sekillerini mi cizicem yoksa baska sekildemi yapilacak biraz uzun yazdim k.b ama kafama cok takiliyordu bunlar yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Güç tanımlamalarını yaptıktan sonra örnek kompanzasyon hesabı yaparsın. Kumanda devre elemanlarını tanıtıp nasıl çalıştıklarından bahsedersin. Uygun devre elemanlarının seçimi için bir kumanda devresi örnek alıp devredeki kontaktörlerin olması gereken kontak sayısını ve diğer devre elemanlarının dökümünü yaparsın fotolarını koyarak süsleyebilirsin.

Güç tanımlamalarını yaptıktan sonra örnek kompanzasyon hesabı yaparsın. Kumanda devre elemanlarını tanıtıp nasıl çalıştıklarından bahsedersin. Uygun devre elemanlarının seçimi için bir kumanda devresi örnek alıp devredeki kontaktörlerin olması gereken kontak sayısını ve diğer devre elemanlarının dökümünü yaparsın fotolarını koyarak süsleyebilirsin.
Bilgilendirme icin cok tesekkur ederim ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri