Solidcam Hakkında Bilmediklerim/Öğrenmek istediklerim..

DoremiFa

Üye
iCubZf.png

Arkadaşlar Solidcam Hakkında bilmediklerimi öğrenmek için bu başlıktan devam etmek istiyorum.
Yardımcı Olursanız sevinirim.

1-Ben MDF'ye tek seferde 4mm Dalmak istiyorum fakat nedense 1mm 1mm 1mm 1mm 4 seferde aynı işi yapıyor..
Tek seferde 4mm Dalıp öyle işlem yaptırmak için ne yapmalıyım. ( 8mm MDF kullanıyorum)

oO0Fy2.png

Ayalarım böyle fakat 1mm 1mm 4 sefer dalıyor bu şekildeyken..

2 yapacan 2

2 adımda ne demek ??
8mm i ikiye bölerse 4 er 4 er yapar 2 adım olur

edit: şimdi farkettim 8mm mdf diyorsun 8mm i iki kerede yani 4 er olarak yapsın diyorsun ama parçanın üstünü 0 altını 4mm yapmışsın. 8mm yapsana

Son düzenleme:
Eşit adımı kaldır güncelliyerek çık o sayfadan yoksa işlem yenilenmez

2 yapacan 2

2 adımda ne demek ??
8mm i ikiye bölerse 4 er 4 er yapar 2 adım olur

edit: şimdi farkettim 8mm mdf diyorsun 8mm i iki kerede yani 4 er olarak yapsın diyorsun ama parçanın üstünü 0 altını 4mm yapmışsın. 8mm yapsana

Havuz boşaltma yöntemi seçiyorum o yüzden alt havuz derinligi 4mm sectim. Cizimimde havuz derinliği 4mm...isin üst düzlemi ile alt duzlemini secerken havuz derinligini seciyorum.
Senin mantığıni dogru kabul edersem ben 1 yazdim oraya o zaman 8mm tek seferde almasi gerekirki 1mm 1mm aldi..

Eşit adımı seçersen derinliğini max adım sayısına böler ve çıkan sonuç kadar mm dalış yapar. Eşit adımı seçmezsen max adım a yazdığın değer kadar dalış yapar yani derinliğin 4mm eşit adım seçili max adım 1 yaparsan 4mm dalış yapar. Eşit adım seçili değil ise max adım sayısı 1 ise 1mm dalış yapar

Eşit adımı seçersen derinliğini max adım sayısına böler ve çıkan sonuç kadar mm dalış yapar. Eşit adımı seçmezsen max adım a yazdığın değer kadar dalış yapar yani derinliğin 4mm eşit adım seçili max adım 1 yaparsan 4mm dalış yapar. Eşit adım seçili değil ise max adım sayısı 1 ise 1mm dalış yapar
Hocam 3.mesajdaki resimdeki gibi ayarlarım ama 1mm daldı 4 defa..
Yani söylediğiniz gibi eşit adım seçili ve 1 yazdım kutuya ama 1mm 1mm daldı.

Edit: Eşit Adımı Kaldırıp Kutuya 1 Yazıp deneyeceğim..

Hocam 3.mesajdaki resimdeki gibi ayarlarım ama 1mm daldı 4 defa..
Yani söylediğiniz gibi eşit adım seçili ve 1 yazdım kutuya ama 1mm 1mm daldı.

Edit: Eşit Adımı Kaldırıp Kutuya 1 Yazıp deneyeceğim..

Eşit adımı kaldırıp ne kadar dalmasını istiyorsan onu yazıyorsun programı yeni kurdum deneme fırsatım ancak oldu

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri