Solidcam Hakkında Bilmediklerim/Öğrenmek istediklerim..

Ne konuştuğu anlaşılmıyor ama video anlaşılır biçimde. Aramak istersen anahtar kelime "Shaped tool".

Bu takım tanımlama işi çok iyimiş. Hep birgün yeni takım olsun solidcam tanıtayım derdim. Dün 7 tane yaptım yarın ısıl işleme gidecek gelince bilemeci Adnan abiye sonra solidcama tanıtırım inşallah.

Bu takım tanımlama işi çok iyimiş. Hep birgün yeni takım olsun solidcam tanıtayım derdim. Dün 7 tane yaptım yarın ısıl işleme gidecek gelince bilemeci Adnan abiye sonra solidcama tanıtırım inşallah.
15 takımın hepside solidcam de tanımlı liste olarak takım seçeceğim de listenin hepsini çağırıyorum gerekli olanları kullanıyorum.

15 takımın hepside solidcam de tanımlı liste olarak takım seçeceğim de listenin hepsini çağırıyorum gerekli olanları kullanıyorum.
Yok Yusuf onu demiyorum. Özel takım ise ve kütüphanede yok ise o takım resmini çizip solidcam e benim takımın ölçüleri bu diyiyorsun ve simülasyonda aynı o takımı simüle ediyor.

Simülasyon demisken, solidcam'de makine simülasyonu yaptirabilen var mı?

Yok Yusuf onu demiyorum. Özel takım ise ve kütüphanede yok ise o takım resmini çizip solidcam e benim takımın ölçüleri bu diyiyorsun ve simülasyonda aynı o takımı simüle ediyor.
form takımı diyorsun abi şimdi jeton düştü
Simülasyon demisken, solidcam'de makine simülasyonu yaptirabilen var mı?
kendi makinenin şeklinde ise çizimleri ayarlayıp solidworks e gönderiyorsun onlar post a göre çizimi çalışır hale getiriyorlar. Hazır makinelerden uyanı derleyip post uydurmak lazım öbür türlü

Fusion'a eklemişler makine olayını. Basit düzeyde ama kullanımı kolay. Görsel olarak makine yok. Ama makinenin ölçüsünü limitleri, spindle hızınızı vs giriyorsunuz. Duruma göre CAM yaparken daha uyarı veriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri