Sokak Aydınlatma Gerilim Düşümü

Bir hatta 20 adet ayd var ise 3 faz ile dengeli dağıtılması gerek yoksa faz kesiti normalden fazla büyük çikar
Hocam her hata bir faz verdim hesaplamayı bir faz üzerinden yapacağım. Ama gerilim düşümü hesabını nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam her hata bir faz verdim hesaplamayı bir faz üzerinden yapacağım. Ama gerilim düşümü hesabını nasıl yapacağımı bilmiyorum.
mesutelb hocam paylaşmış hesaplamayı. Tek fazda sadece 0,074 ile çarpıyorsunuz geriye kalan hesaplama aynı güçxmetraj/kesit

Mesut bey merhaba dengeli sistemdeki gerilim düşümü hesabınızda 0.074 ile işlem yapmışsınız. burada nötrdeki gerilim düşümünü ayrı hesapladığımız için 0.037 ile işlem yapmamız gerekmez mi. dengeli sistem olduğu için nötrdeki gerilim düşümü sıfır olmakta biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…