soft starter bağlantı ve çalıştırma

Soft startetler üretici firmalar tarafından 2 çeşit olarak üretilmektedir.

Sizin bahsetmiş olduğunuz softstarter 2 faz kontrolu olup fazın bir tanesi direk olarak motora bağlanır.

Eğer sigortası On pozisyonda bırakılmış ise ve pano içersindeki klemenslere motor bağlanmamış ise klemenslerde kontrol kalemiyle baktığımızda enerji görürsünüz. İnsanların çarpılması söz konusudur. Bu tip softstarterler için üretici firmalar emniyet açısından kontaktör önerirler.

Bu kontaktör sigortanın hemen altında, softstarterin girişinde olması gerekir. Öncelikle bu kontaktör enerjilenir. Kontaktörün yardımcı kontağından da softstarteri sürmek gereklidir. Bu tip ürünler ucuzdur.3 faz kontrollu kullanmış olsaydınız kontaktöre gerek kalmayacaktı. Fakat ürün diğerine göre daha pahalıdır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soft startetler üretici firmalar tarafından 2 çeşit olarak üretilmektedir.

Sizin bahsetmiş olduğunuz softstarter 2 faz kontrolu olup fazın bir tanesi direk olarak motora bağlanır.

Eğer sigortası On pozisyonda bırakılmış ise ve pano içersindeki klemenslere motor bağlanmamış ise klemenslerde kontrol kalemiyle baktığımızda enerji görürsünüz. İnsanların çarpılması söz konusudur. Bu tip softstarterler için üretici firmalar emniyet açısından kontaktör önerirler.

Bu kontaktör sigortanın hemen altında, softstarterin girişinde olması gerekir. Öncelikle bu kontaktör enerjilenir. Kontaktörün yardımcı kontağından da softstarteri sürmek gereklidir. Bu tip ürünler ucuzdur.3 faz kontrollu kullanmış olsaydınız kontaktöre gerek kalmayacaktı. Fakat ürün diğerine göre daha pahalıdır.
merhaba siemens 3rw4055 bağlantısından önce kontaktör kullanmak gerekir mi

Normalde ihtiyaç yok.Ancak,kendi üzerinde Bypass kontaktörü olmadığıi çin,bu mak-satla kullanılabilir.

Son düzenleme:
Normalde ihtiyaç yok.Ancak,kendi üzerinde Bypass kontaktörü olmadığıi çin,bu mak-satla kullanılabilir.
Ben bu soft startera 37 kw dalgıç motor bağladım ve yandı. Önüne kontaktör bağlamadığım için olabilir mi? veya başka ne sebeplerle olmuş olabilir?

Kontaktör bağlamakla ilgisi yok.Koruma ve
kumanda devrelerindeki hata nedeniyle
yanmış olmalı.Motorunuzdan 6 kablo geli-
yor ise ! yanlış bağlantıda olabilir.O aleti,
elektronik kontaktör diye kabul edebilirsi-
niz.

Son düzenleme:
Kataloğa baktım abi set edilebilecek akım konusunda bir aralık gözükmüyor . Elde hazır malzeme varsa büyük softstarter kullanmanın - ayarları doğru yapılırsa - bir sakıncası olur mu ?

- ayarları doğru yapılırsa -
Acaba ayar parametreleri limitler dahilinde mi ? mümkün mü?
Hoş bu olayın yol verme kısmı sorunu asıl önemli olan koruma olmayışı.

Soft starter bağlantısında sorun olsa motor çalışır mıydı? Çünkü motor 5 saat kadar çalışıp yandı.
Bağlantısını yaparken ben yoktum. Acaba motoru yıldız yerine üçgen bağlamış olabilirler diye aklıma geliyor. Birde motor yeni değildi belkide bir yerden sarımdan geldi ve sarımında bir sorun vardı. Yanlış mı düşünüyorum başka noktalara mı yoğunlaşmalıyım.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri