Soğuk hava Deposu soğutma grubu hesabı yardım..

Arkadaşlar.
cvplar için şimdiden teşekürler..
normal bi +5/-5 soguk hava deposi için toplama soğutma grubu yapmak istiyorum.. soğutma grubunun iç evaparatör ve fan ve bunlara göre gereken motor gücü hesabını anlatabilecek arkaşlar varasa çok sevinirim.. hayırlı işler bol kazançlar..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın ustam anlatalımda kaç metre kare alanı sogutmayı dusunuyorsunuz ?
soğuk odada ne soğuyacak ?
ne kadar sure bekletılecek ?
duvarlar ızolelımı ne alemde ?

bunları yazarsanız daha faydalı olacagımıza ınanıyorum.............

ilk başta cihazın soğutacağı hacim soğutulacak ürün giriş sıcaklığı duvar izolasyonları gibi değerleri bilmen gerekir buna göre soğutma yükü ortaya çıkar ve cihaz sçebilirsin

3*4*2.5h = 30 m3 hacime sahip.. duvarlar zemin ve tavan izolasyonlu.. yanlız kapıyı uyduramadık daha .. ürün peynir.. teşekürler

1.5 beygir trifaze aspera yeter diye düşünüyorum.iç üniteyi toplarım diye uğraşma bence hazır gruplar (KARYER) daha ucuza gelir

izolasyon kalınlığı yeterli seviyede ise 2 hp cihaz kullan derim kapasite olarak artar bile not; peynir de bol miktarda asit mevcuttur bu da oda içine yayılır paslanmaz evap kullanmazsan evapın kasasının çürüdüğünü görürsün kolay gelsin

bencede 2 hp kompresör daha verimli olur..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri