Sms Kontrol

aklınızda bulunsun nokia s40veS60 telefonları AT komutuyla SMS okumanıza izin vermiyor. Nokia forumlarında tartışıldı güvenlikmiş gerekçesi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektronik ve programlama bilginiz ne seviyede bilemiyorum ya peacex arkadaşın önerdiği gibi hazır kontaklı bir ürün alacaksınız yada GSM modem alıp işlemci ile kontrol edeceksiniz. Benim biraz elektronik bilgim var ve ilkinin fiyatı pahalı olduğundan ikinci yolu seçerdim. Buna muhtemelen bir pic işlemci ekleyip, seri porttan gsm modem ile haberleşirdim. Sensörleri işlemci ile okuyup (Bu evdeki alarmın durumu yada odanın sıcaklığı olabilir) durumlarını mesaj atardım. Gelen mesajın içeriğine göre de röleleri aktif yada pasif yapardım. Bu sayede kontrol etmek istediğim cihazları açıp kapayabilirdim.

Googla da ilk gözüme çarpanlar;

1, Bu cep telefonu ile yapılmış.
gsmicro: PIC SMS Controller
2, Bunda gsm modemle ilgili bişeyler var ama röle eklemeniz gerekir.
GSM Kontrol: Uygulamalar
3, Bu da telefon ile yapılmış,
SMS controller, with ATtiny2313 and T10s mobile phone
4, DTMF ile kontrol
http://iats09.karabuk.edu.tr/press/bildiriler_pdf/IATS09_07-99_454.pdf

paylaşım için teşekkürler.

Sistem hoş Bizim da arkadaşlar buna yakın bişe tasarladılar ama

ccs c ile sms ile uzaktan kontrol hakkında bitirme almayı planlıyorum ama nasıl nerden başlamam gerek bilmiyorum bana yardım edin

Bende de SMS İLE KONTROL yapılabilecek bir modül var.

Altı girişi ve altı çıkışı var. Genel amaçlıdır. İstediğiniz

amaçla kullanabilirsiniz. Endüstriyel bir üründür. İçinde

mini bir plc vardır. Parazitlerden falan etkilenmez. İhtiyacı

olan arkadaşlar benimle irtibata geçebilir.

[email protected]

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri