Sms Kontrol

herkese merhaba

elinde sms ile kontrol devresi olan arkadaş varmı acaba, devreyi paylaşırsanız çok sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
SMS ile neyi kontrol etmeyi dusunuyorsunuz.Gsm modem alın seri port cıkısını mıkrodenetcıye baglayın.AT komutlarıyla gelen mesajın otomatık olarak mıkrodenetcıye gelmesını saglayın.Kolay gelsın.......

SMS ile neyi kontrol etmeyi dusunuyorsunuz.Gsm modem alın seri port cıkısını mıkrodenetcıye baglayın.AT komutlarıyla gelen mesajın otomatık olarak mıkrodenetcıye gelmesını saglayın.Kolay gelsın.......
evet söylemesi gayet kolay
1. Maliyet
ve denenmiş proje gereksinimi...

1.maliyet=250 tl gsm modem+mıkrodenetleyıc(15TL)+kac cıkıs lazımsa o kadar role falan
2.Denenmıs proje var

sms ile neyi kontrol etmeyi planlıyorsun biraz açıklarmısın? bende tez konusu olarak böyle bir şey düşünüyordum...

sms ile neyi kontrol etmeyi planlıyorsun biraz açıklarmısın? bende tez konusu olarak böyle bir şey düşünüyordum...
evdeki cihazları, alarm devreleri, klima,ama pek birşey paylaşan olmadı, bende okulda proje olarak yapmayı düşünüyorum da

Devreyi siz mi apacaksınız bilmiorum ama :

http://www.wago.com/wagoweb/documentation/761/eng_dat/d07610110_00000000_0en.pdf

Bu cihaz 4DI 4DO olarak dediğiniz işi yapar.
Sim kartı takıp belirlediğiniz mesajları atarak cihaz cıkışlarını aktif edebilirsiniz. Yada aktif olan girişleri görebilirsiniz.

Ürün liste fiyatı 605 euro. %50 iskonto ile alabileceğinizi düiünüyorum.

Phoenix contact ta da böyle bir ürün var onun fiyatını bilemiyorum .

Elektronik ve programlama bilginiz ne seviyede bilemiyorum ya peacex arkadaşın önerdiği gibi hazır kontaklı bir ürün alacaksınız yada GSM modem alıp işlemci ile kontrol edeceksiniz. Benim biraz elektronik bilgim var ve ilkinin fiyatı pahalı olduğundan ikinci yolu seçerdim. Buna muhtemelen bir pic işlemci ekleyip, seri porttan gsm modem ile haberleşirdim. Sensörleri işlemci ile okuyup (Bu evdeki alarmın durumu yada odanın sıcaklığı olabilir) durumlarını mesaj atardım. Gelen mesajın içeriğine göre de röleleri aktif yada pasif yapardım. Bu sayede kontrol etmek istediğim cihazları açıp kapayabilirdim.

Googla da ilk gözüme çarpanlar;

1, Bu cep telefonu ile yapılmış.
gsmicro: PIC SMS Controller
2, Bunda gsm modemle ilgili bişeyler var ama röle eklemeniz gerekir.
GSM Kontrol: Uygulamalar
3, Bu da telefon ile yapılmış,
SMS controller, with ATtiny2313 and T10s mobile phone
4, DTMF ile kontrol
http://iats09.karabuk.edu.tr/press/bildiriler_pdf/IATS09_07-99_454.pdf

Son düzenleme:
Elimde 1 adet mevcuttur ve fiyatı 120 Pound dur(500Tl bu aldığım fiyattır.).
4 giriş 20 çıkış ingiliz menşei IP68 koruma sınıflıdır.
isteyen arkadaş mesaj atabilir.
(Böylelikle bir halta yaramış olur !)

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri