SMPS Trafo On/Off Anahtar Seçimi

Herkese merhabalar,
Üstadlarım kendi çapımda bir stereo hoparlör yapmakla uğraşıyorum. Bu stereo hoparlörü beslemek için kabinin içerisine SMPS trafo koyacağım. Bu trafo 24 Volt 14.6 amperlik kaliteli diyebileceğim bir trafo. Aç kapa durumunu trafonun çıkışından değil de girişinden yapmak istiyorum. Bunun için elimde olan Toggle Switch anahtar kullanmayı düşündüm. Üzerinde 250V 2A yazmakta. Acaba şehir elektriği üzerinden geçerken dayanmama gibi durum söz konusu olabilir mi? 6 adet 60w amfi var içerisinde. Onları beslemek için kullanacağım. Trafonun datasheeti ektedir.

Bir de bunun haricinde kaliteli bir yapıya sahip mike konnektör ile şehir elektriği taşınabilir mi?

Kendi hesabıma göre çıkış wattı 350 watt olan olan bir trafonun girişi de kayıplarla beraber 400 oluyor desek, şehir hattı 220 volt varsayaraksak 2 amperden daha az çekeceği için kaldırır diye düşünüyorum.

Bahsettiğim toggle switch budur: https://grobotronics.com/toggle-switch-spst-on-off-2a-250v.html

Şimdiden teşekkürler, hayırlı akşamlar.

Ekli dosyalar

• 350W_2.pdf
    818 KB · Görüntüleme: 8
Üzerinde sürekli akım geçeceği için kontaklarında ısınma olur ve zamanla işlevini yerine getirmez. En az 10a dayanımlı bir anahtar kullanmanızda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri