Motorsiklet Aküsü için On/Off Anahtar için yardım.

braslitov

Üye
Selamlar değerli forum insanları. Başlıkta belirtiğim gibi Motorsikletin aküsüne + kutbuna bir tane swich on/off anahtarı bağladım lakin motora marş basdığımda en ince olan kablo yandı kalın bir kabloyla değiştirmeyi düşünüyorum size sormak istediğim + kutbuna 2 tane kablo geliyor biri kalın diğeri ince bunları bir kabloyla bağlayarak tek hatta düşürüp anahtar swicine oyle bağlıyorum eğer yanlışsam daha fazla zarar vermemek adına bu işlerden gerçekten anlayan kişiler yardımlarını esirgemesin şimdiden teşekkürler.

Kullandığım anahtar 2 bacaklı 250 v 6 a yazıyor. Motor aküsü 12v 5 a

Ekli dosyalar

• format_webp.jpg
    format_webp.jpg
    9.9 KB · Görüntüleme: 11
Hocam 12volt 20 amper değerinde "
Maflen Aç/Kapa Led Işık Metal Toggle Anahtar 20Amper Tip25-S3224" isimli anahtar ile değiştirdim. İşimi gördüm ısınma , yanma vs olmadan kullanıyorum . Herhalde artık sıkıntı falan olmaz . Teşekkürler önerinize göre anahtarı değiştirdim.

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_5.jpg
    ScreenHunter_5.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 6
Ben geçenlerde bir motorsiklete akü testi için çektiği akımı ölçtüm marş anında 35 40 arası cekiyor

Ben geçenlerde bir motorsiklete akü testi için çektiği akımı ölçtüm marş anında 35 40 arası cekiyor
Hocam kabloları kalın kabloyla değiştirdim anahtar marş yapıldığında ısısına baktım şimdilik her şey yolunda akümün kontrolü bende .

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri