SMD Kondansatörler

ikayserili

Profesyonel Üye
selam arkadaşlar

SMD Kondansatörler hakkında bilgiye ihtiyacım var. programıma yeni bölüm için düşünüyorum. SMD kondansatör kodlarını okuma hakkında.
benim bulduğum bilgi 2 adet dökümandan fazla bişey yok.

sizlerde bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

ayrıca https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/smd-direnç-kodları-okuma-programı.79326/ konusundaki son mesajımdaki programlar hakkında görüşlerinizi bekliyorum.

iyi günler.

sayın ikayserili.forumda yeni olduğum ve henüz özel mesaj gönderemediğim için buradan yazıyorum.benim elimde bu konuyla ilgili bi döküman yok malesef,bende smd kondansatör okumayı sizin sayenizde öğrenmiş oldum.emeğinize sağlık çok güzel bi paylaşım olmuş,programda gayet sade ve kullanımı kolay.linkteki geometrik cisimlerle ilgili olan programınızıda inceledim,o da son derece güzel bi program.ben size şöyle bi öneride bulunmak isterim bu programları (mesela trafo hesaplama direnç hesaplama kondansatör hesaplama) gibi programlarınızı tek bi paket altında toplasanız hem daha kullanılışlı olur hem hepsi bi arada olduğu için çok tercih edilen bi program haline gelir ilerde bunu hem arayüz olarak hemde işlev bakımındanda geliştirebilirsiniz.teşekkür ederim.iyi günler iyi çalışmalar.

sayın alp_caner
ilgin için teşekkürler. smd kondansatörlerle ilgili bir program yazsam daha faydalı olacağını düşünüyorum.
programlarımdan bahsetmişsin elektronik paket programını incelemeni tavsiye ederim hepsi bir arada çünkü.

sayın ikayserili paketi inceledim süper ötesi olmuş valla direnç kondansatör bobin trafo orta gerilim falan ne arasan var.orya transistörü güç kaynakları hesabı,zener hesabı,mesela sağlamlık kontrolü diye bi başlık altında kullandığımız devre elemanlarını ve bunların devreye nasıl bağlandığını gösteren bi bölüm ekleseniz resimleriyle beraber bence bu program çok daha verimli olur hem yeni başlayanlarada çok iyi bi kaynak olur mesala bu programın arayüzüne resimlerde ekleseniz örneğin kondansatör okuma yazan kısma kondansatör resmi direnç yazan yere direnç resmi daha güzel olur aradığımızı çok daha kolay bulabiliriz.şuanda aklıma gelenler bunlar sayın ikayserili bu paket üzerinde biraz daha düşünücem yeni fikirlerim olursa buradan paylaşacağım eğer döküman falan bişey lazım olursada sayın ikayserili sizin için internetten araştırırım,emeğinize sağlık iyi çalışmalar.

expressweld 161 kaynak makinası çalışıyor ama kaynak yapmıyor içerideki kartın üzerinde kırmızı led yanıyor mofset transistörleri ölçtüm sağlam aşağıdaki diyotları ölçtüm 1 tane kısa devre çıktı değiştirdim ama hala arıza devam ediyor kaynak çıkışı yokyardıcı olursanız sevinirim

sayın ikayserili paketi inceledim süper ötesi olmuş valla direnç kondansatör bobin trafo orta gerilim falan ne arasan var.orya transistörü güç kaynakları hesabı,zener hesabı,mesela sağlamlık kontrolü diye bi başlık altında kullandığımız devre elemanlarını ve bunların devreye nasıl bağlandığını gösteren bi bölüm ekleseniz resimleriyle beraber bence bu program çok daha verimli olur hem yeni başlayanlarada çok iyi bi kaynak olur mesala bu programın arayüzüne resimlerde ekleseniz örneğin kondansatör okuma yazan kısma kondansatör resmi direnç yazan yere direnç resmi daha güzel olur aradığımızı çok daha kolay bulabiliriz.şuanda aklıma gelenler bunlar sayın ikayserili bu paket üzerinde biraz daha düşünücem yeni fikirlerim olursa buradan paylaşacağım eğer döküman falan bişey lazım olursada sayın ikayserili sizin için internetten araştırırım,emeğinize sağlık iyi çalışmalar.

teşekkürler sayın alp_caner
resim konusunda neler yapabilirim bi bakıyım. program'da olmasını istediğin konuları buraya yazabilirsin : https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektronik-paket-programı-v2-2.54898/

program'a katkı yapmak isterseniz sevinirim. döküman, örnek hesaplama, excel programı v.s. her türlü yardım görüş öneri beklerim.
iyi günler.

Program çok güzel ve kullanışlı mutlaka her elektronikçide olması gerekir teşekkürler emeğinize sağlık.

image.jpeg
Merhaba arkadaşlar resimde NY2 yazan parçanın ne olduğunu bilen varmı. Kime sorduysam bulamadı şekillere göre SMD kondansatör görünüyor bilen varsa lütfen yazsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri