sizler için basit benim için zor bir soru

arkadaşlar meslekte çok yeniyim,bu soruyu sormak zorundayım lütfen bana yardım edermisiniz, özel bir fabrikada elektronik bölümünde çalışmaktayım,bu akşam üzeri ilk amirim,bana bu şemadaki bağlantıyı yapmamı istedi yapamadım,sizden yardım istiyorum,
iki adet açık normalde acık ve bir adet normalde kapalı kontagı aynı buton altına koyduk evet sonrasında ne yapmalıyım,resimden biraz fikir yürütebiliyorum ama baglantı olarak hiç bilmiyorum yarın bunu yapmam lazım hangi kontagın hangi ucundan nereye gitmeliyim kablo olaarak bunu bilmiyorum,hem öğrenmek hemde yapmak istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim..
IMG_20151215_175344.jpg

sanırım amirin mühürlemeyi öğretmeye çalışmış ama bu şekle göre o kontaktör çekmez.mühürleme için start butonu uçlarına, paralel normalde açık kontak bağladığında mühürleme yapmış olursun.böylece starta basıp bıraktığında kontaktör çekili kalır.

cevabınız için çok teşekkür ederim öncelike, bir resim hazırladım internetten bularak birleştirmeye çalıştım, resimde 3 adet kontak var ortadaki nc diğer ikisi no konrak bu kontakların üzerinde bir buton düşünelim, benim anlayamadıgım kısım şurada ben bu resimdeki bağlantıyı yapmak için nereyi nereye bağlamalıyım resmi paint de düzenleyip kablo burdan buraya gibi basitçe çizebilirmisin yada tarif edebilirmisiniz lütfenAdsız-horz.jpg

otomatik kumanda devreleri hakkında araştırma yapmalısın. cevabı bulursunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,006
Son üye
alany

Yeni konular

Geri